Boğazlıyan Çağlayan Gazetesi

Anadolu derbisi olarak nitelendirilen Yeşil Kırşehirspor ile Yozgatspor ligin 11.haftasında Kırşehir'de karşı karşıya geldi. Ev sahibi Kırşehirspor bu maçta Yozgatspor'u mutlaka yenerek üst üste aldığı iki yenilgide kaybettiği puanları telafi etmek istiyordu. Yozgatspor ise zorlu Kırşehir virajında puan kaybetmeden kazanarak şampiyonluk yolunda devam etmek istiyordu.

Karşılaşma derbiye yakışır bir maç oldu. Gerek maç öncesinde sahada yaşanan fair play görüntüleri gerekse saha içerisinde ki iki takımında kazanma hırsıyla ortaya çıkan futbol...

Yozgatspor maça çok iyi başladı Metin Kurt'un Kırşehir defansının arkasına attığı toplarda, oyunu yönlendirmeleri ile Kırşehirspor karşısında etkili olmaya çalıştı ve golü erken bulmasını bildi.

Maçın henüz 7 dakikasında Metin Kurt'un Kırşehir defansının arkasına yolladığı pasta Yozgatspor'un formda ismi olan Onur Türk klasını bir kez daha konuşturarak düzgün vuruşla fileleri havalandırdı ve kritik maçta takımını da öne geçiren isim olmayı başardı.

Kırşehirspor golün şokunu biraz üzerinden çabuk atarak beraberlik golünü bulmak adına Yozgatspor kalesine ataklar geliştirmeye başladı. Kırşehirspor'un son haftalarda suskun ismi olan Murat Çağlar sahneye 30'uncu dakika da çıktı ve Kırşehirspor duran top organizasyonunda Murat Çağlar'ın kafa golü ile skoru eşitledi..

Maçın ilk yarısının devre arasına iki takımda 1-1 beraberlikle girdi. İlk yarıda iki takımında oynadığı futbol ikinci yarıda da devam ederken derbiye yakışır hareketli bir maç izlemeye başladılar futbolsevrler.

İkinci yarının sonlarına yaklaşıldığın artık maç golü atan takımın kazanacağı bir maça dönmeye başladığı dakikalarda Yozgatspor'dan Hanifi Yıkılmaz sahneye çıktı ve takımını öne geçiren isim oldu. Maçın son dakikalarına doğru artık Kırşehirspor defansı ikinci plana bırakarak en azından bu zorlu derbide beraberlik çıkarmak adına gol bulmak için Yozgatspor kalesine baskı kurmaya başladı.

Kırşehirspor baskını atlatmayı başaran Yozgatspor sahada tecrübesini konuşturarak rakibi Kırşehirspor'un defansında ve orta sahasında bulduğu açığı iyi değerlendirerek maçın son dakikasında orta sahadaki yıldız ismi 10 numarası Metin Kurt'la sonuca giderek zorlu derbiden 3-1 sonuçla ayrılmayı başardı.

Lafın özü Derbiye yakışır bir maç oldu bana göre... Gerek maç öncesinde iki takım taraftarlarının rakip takımları tirbünlere çağırarak alkışlamaları futbolculara maç öncesinde çiçekler verilmesi maç içerisinde futbolcuların bir birlerine centilmen şekilde davranmaları maç sonrası her iki takımın taraftarlarının da hem Kırşehirspor'lu hem de Yozgatspor'lu futbolcuları sahada gösterdikleri mücadeleden dolayı alkışlamaları her şeyden önemliydi. O nedenle ismi gibi Anadolunun Derbisinin olmayı başardı o nedenle hem Kırşehirspor ve hemde Yozgatspor takımlarını gösterdikleri centilmen mücadeleden dolayı ayrıca Kırşehirspor ile Yozgatspor taraftarlarının gösterdikleri fair play davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum...