Boğazlıyan Çağlayan Gazetesi

Takım olgusu daha yüksek olan Yozgatspor, bu yolda sıkıntı çeken Nevşehirspor’dan bir adım önde. Dev maçın sonucunu kalecilerle, Nwogbo, Anıl Bircan, Metin Kurt, Ender Güngör gibi yıldızların performansı belirler.

Pazar günü Nevşehir Gazi Stadı'nda 6.Grubun ikincisi Yozgatspor ve ilk maçta aldığı şok yenilgi ile herkesi şaşırtan dokuzuncu sırada yer alan Nevşehirspor karşı karşıya gelecek. Maçın favorisi saha avantajı ve güçlü kadrosu ile Nevşehirspor değil, bana göre Yozgatspor. Çünkü takım halinde daha aktif ve göze hoş gelen presli futbol oynuyor. Nevşehirspor'da kaleci Asım'a, Yozgatspor'da Aykut'a çok iş düşecek. İkisi de kilit konumunda. Nevşehirspor'da Kırıkkale maçında olduğu gibi Yusuf Kılıç ve Serkan Özkan 11'de oynarsa (ki benim tercihim ondan yana) Nwogbo üstün performans sergilerse ibre Nevşehirspor'a dönebilir.

Yozgatspor'da Metin Kurt faktörü çok önemli. Eğer gününde olursa çok işler yapar ve Ender Güngör veya Fatih Özaydın'ı gol yollarına sarkıtan olur. Semih Türe,Kazan Belediyespor maçındaki görüntüyü sahaya yine koyarsa takımı rahatlatır. Teknik patron Tahir Çopur, bu kez kart cezası nedeniyle forvet arkasında kullandığı Yılmaz Ersoy'dan bu kez faydalanamayacak Ersoy'un yerine kimin oynayacağı konusunda şuanda spor kamuoyunda net bir fikir yok. Ama Tahir Hoca o bölge konusunda çok dikkatli karar vermeli ki bir diğer konu olarakta Yılmaz Ersoy'un yerine görev yapacak kişiye de bu zorlu maçta çok iş düşecek.

Tahir Hoca takımıyla birlikte saha kenarında çok uyumlu şekilde bir görüntü çiziyor. Futbolcuları ona, o da oyuncularına güveniyor. Bülent Topuzoğlu ise "Daha önceki çalıştırdığı takımlarda olduğu gibi kazanmak için takımımı sahaya sürerim. Baskılı, presli oyun oynatırım" düşüncesinde. Ama şuana kadar Nevşehirspor'da bunu bir türlü göremedik. Futbolcular bu sezon geldi hoca bu sezon geldi halen hem takım içerisinde hem de kenarla diyaloglar arasında önemli kopukluklar göze çarpıyor ki buda 1-0 öne geçipte 2-1 kaybettikleri Kırıkkale maçında bir kez daha ortaya çıktı.Onun için Tahir Hoca'yı ve takımı Yozgatspor'u, Bülent Topuzoğlu ile Nevşehirspor'undan bir adım önde görüyorum.

Mehmet ÖRS 
Çağlayan Gazetesi Spor Muhabiri