hulusiuzum46 @ gmail.com

Kim söylüyor Yozgat yetim, sahipsiz  diye ?
 
Milletvekilliği aday adaylığı için başvuran kişiler millete hizmet, yozgat’a hizmet için çıkmışlar bu yola görmüyor musunuz ? 

Tabi sözde ve afişlerde böyle, gerçekler  partilerin illerdeki adaylarını açıklamasıyla birlikte ortaya çıkacak. Gerçekten halkımız bu kadar saf mı bu sözlere inanıyor ? 

Her aday adayının Yozgat için büyük sözleri , çalışmaları ,projeleri var hepsini paylaşıyorlar afişlerde, bildirilerde, billboardlarda  yayınlıyorlar. Yozgat’a, milletimize hizmet için reklam vermediğiniz yer kalmadı bu zamana kadar neler yaptınız ? Hizmet için çıktığınız bu yolda aday gösterilmez veya vekil seçilmezseniz bunları gerçekleştirecek misin diye sormuyor mu?

Eğer aday gösterilmez veya vekil olamazsanız bir dahaki seçim sürecine kadar milleti unutur ,sözlerinizi unutur, millete hizmet aşkını unutur projeleri gerçekleştirmek için emek harcamazsanız samimiyetsizliğinizi göstermiş olacaksınız.

Halkımıza sesleniyorum tüm aday adaylarının yakasına yapışın , hani millete hizmet etmek için çıkmıştın yola vekil  olursan bunları yapacaktın. Gel bakalım millete hizmet makam koltuğuna oturarak olmaz, söz verdiğin projelere başla biz destek olacağız hep birlikte gerçekleştireceğiz. Milletvekili olanların yanına gidip hep birlikte Yozgat için mücadele vereceğiz diyerek yakalarına yapışın.    

Tabi Yozgat’ta bulabilir ya da ulaşabilirseniz.

Allah’tan korkun makam sevdası peşinde koşarken halkı kandırmaktan vazgeçin…

Bu iş gönül işidir. Millete sevdalı olanlar makam peşinde koşmazlar. Şayet birçoğu önemli makamlar ve görevdeler. Bu zamana kadar yaptıklarını   araştırmak incelemek gerekli çünkü vekillik bürokrasiden ve iş hayatından yorulmuş kişilerin dinleneceği bir makam değildir. 

Milletvekilliği milleti ve memleketi için vermiş olduğu mücadele ve gerçekleştirdiği çalışmalar için daha   çok imkanı elde edebileceği ve ileriye götürebileceği büyük çalışmalarını gerçekleştireceği bir makamdır.

Bu devran böyle devam etmemeli , verilen sözler tutulmalı , millet sevdalısı işadamlarını ve bürokratları sadece seçim sürecinde değil her zaman meydanlarda görmek istiyoruz.

Seçim bittikten sonra dertli dertli konuşmak yerine seçim öncesi kendinizi ve memleketinizi temsil edecek kişileri sizler ve oylarınızla  belirleyeceğinizi unutmayın ve sizi temsil edebilecek vizyon sahibi kişilere destek olunuz.