Hulusi Üzüm
14 yaşında bir yetim AK PARTİ !
Bu makale 17 Ağustos 2015, Pazartesi günü, saat 02:05 eklenmiştir.

Sakin olun.Hemen paralel yada farklı görüşten yaftası vurmadan okuyun yazıyı.

15 Ağustos 2001 AK Parti’nin kuruluş yılı geçtiğimiz günlerde kendi içerisinde kuruluş yıldönümü nedeniyle Ankara da bir buluşma gerçekleştirildi. Bizlerde nice yıllara diyelim.

Gel Gelelim neden yetim olduğuna  Türkiye’nin en zor zamanında kurulmuş ve halkın bir umut ışığı olarak görmüş olduğu bu siyasi partinin yalnızlaştırılmasının nedenleri  nelerdir.

2015 yılındayız, 14 yıllık bir geçmişe sahip olan parti hükümette olduğu sürece çok büyük yenilikler ,reformlar, hizmetler yaptı. Tabi ki baraşılı oldukları ve halen mücadele verdiği hususlar vardır.

AK Parti kuruluşunda yer alan kişiler dışında başka hiçbir  kimsesi yoktur. Bunun en büyük sorumlusu yöneticileridir.

Her ideoloji ,fikir akımı , kurumlar vs  kuruluşundan sonra uzun yıllar devamlılığını sağlamak amacıyla kendi bünyesinde ve toplum içerisinde gençlerini eğitir. Görüşünü herkese ulaştırır.

Peki 14 yıldır siyaset, tarih, bilim, teknoloji konusunda kişiler yetiştirildimi ? Gençler hem kendi geleceği hem ülke geleceği için eğitildi mi ?

Ben sizlere gerçek cevabı vereyim.

Siyasette bulunan kişiler kendi koltuğunu korumak yada bir koltuk sahibi olmak için günlerini geçirdiler. Gençlik sadece bayrak asan,salon dolduran yada kendi içerisinde toplantılar yaparak siyaseti öğrendiklerini bilgi ve tecrübe edindiklerini düşünen en önemlisi üstte bulunan yöneticilerinin sahip olduğu koltuğa ileride tehlike oluşturmayacak bir gençlik ve kadro oluşturuldu.

Üzgünüm bugün il, ilçe, gençlik kolları, kadın kolları başkanlıkları, genel merkez kadrosu hepsi dahil olmak üzere, genel başkanlarının  kullanmış olduğu sözler ve düşüncelerle hareket etmekteler. Kendi görüşleri, düşünceleri ve bilgileri çoğunluğunun bulunmamaktadır. Bunun en büyük örneğini illerde bulunan yönetim kadrosunda görebilirsiniz. Nedeni  ise çok basit  okumuyoruz ve önyargılıyız.

Bugün partide büyük sıkıntılar yaşanılsa ve Türkiye geçmişinde olduğu gibi kapatılsa yada zayıflasa , iktidar partisi başka bir parti olsa eminim birçok kişi o partiye geçiş yapacak. Çünkü dava veya ideolojisi yok bu kişilerin sadece makam sevdaları var.


Şimdi AK Parti iktidara geldiğinde ilkokulda olan bir çocuğu düşünün şu anda bu kişi üniversiteyi bitirmiş olacaktır. Üniversitede yer alan genç ise evli çocuklu mesleğinin başında yer alan birisi olacaktır.

Bu kişilerin AK Parti için  siyasi bir oluşum dışında nasıl bir yaklaşımı olabilir ?

Parti yönetimi bu kitlelere kendisini anlatmak için ne tür çalışmalar yaptı ?
 

Sizlerinde şuan dile getirdiği gibi  unutulan ve geç kalınan bu kitleye ulaşılamamış çok geç kalınmış ve bu kitlelerde kendi görüşünde kişiler yetişmesi için emek harcanmamıştır.


Kısaca şuanda ülke yönetiminde yer alan birçok kişinin ERBAKAN hocanın yanında yetişmiş olduğu kişiler bu görevlerinden ayrıldıktan, vefat ettikten sonra bu partiyi güçlü şekilde yürütecek hiçkimse yetişmemiştir.Geleceği görüşü doğrultusunda bireyler yetiştirmediği için  kendi elleriyle başkalarına bırakılmıştır.

Yani siyaset için bilgili kişiler yetiştirilmemeye devam edilirse başlıkta dile getirdiğim gibi her geçen gün büyüyen bu parti , kurucu üyeleri ve liderinden sonra tamamen yalnızlaşarak tam olarak yetim kalacaktır.
 

Etiketler: ak parti   hulusi üzüm  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki