Yozgat’ın kız öğrencilere yönelik eğitim veren örnek eğitim kurumlarından Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde oluşturulan kütüphane açıldı. 

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, AK Parti İl Başkanı Celal Köse ve Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde oluşturulan özel kütüphane, resim ve bilgisayar atolyölelerini inceledi. 

Ziyarete ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlayan Başer, "Fiziki şartlarının iyileştirilmesi, resim ve bilgisayar atölyesinin donatımının sağlanması ve kütüphanenin açılması için ödenek tahsisini bizatihi takip ettiğim Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde “Kütüphane”nin açılışını yaptık. Engin sevgi seliyle karşılamada bulunan öğrencilerimize, büyük emek sarf eden okul müdürümüz ve idarecilerimize ve fedakar öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Memleketimin eğitimi için emek veren, aydınlık geleceğimize ışık tutan eğitim gönüllülerinin her zaman yanındayım” diye konuştu.