Akdağmadeni İlçesi şairlerinden Semiha Arasbora'nın ''Zordur Kadın Olmak Anadolu'da'' isimli ilk şiir kitabının imza ve tanıtım etkinliği ilçe Halk kütüphanesinde gerçekleşti.

Davet üzerine imza gününe katılan Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm.Dr. Nezih Yalçın burada farklı ilçelerden gelen şairler ve vatandaşlarla buluştu.

İlçe şairlerinden Semiha Hanım' a çıkmış olduğu bu yolda başarılar dileyen Başkan Yalçın; '' Bugün burada çok güzel ve anlamlı bir etkinlik gerçekleşiyor. Akdağmadeni'mizin içinde barındırdığı tüm değerlere sahip çıkmak bizlerin en asli görevidir. İlerleyen zamanlarda Kültür ve Sanat alanında ilçemizde çok farklı etkinlikler gerçekleştireceğiz. İlçemizde sanatın içinde olan ve emek harcayan tüm vatandaşlarımıza gereken değeri gösterip belediyemiz imkanları doğrultusunda yanlarında olacağız'' dedi. 

Şair-Yazar Semiha Arasbora, katılımlarından ötürü tüm davetlilere teşekkür ederek şunları söyledi; “Kitap tanıtım ve imza günüme edebiyata değer veren Akdağmadeni Belediye Başkanı Sayın Nezih Yalçın Bey, Umutlu Belediye Başkanı Sayın İlhan Koçak’a, üyesi olduğum Bozok Edebiyat Kültür Ve Sanat Derneği Başkanı sevgili Songül Yurdagül hanım, Umutlu Kasabası Dernek Başkanı Sayın Kadir Bozkurt beye, SOYDER’in dernek başkanı sayın Murat Erciyas beyefendiye ayrıca yanımızda olduğu için Güneş Gazetesi muhabiri Mustafa Bey ve birbirinden değerli şairlerimiz Menekşe Narin, Rıza Doğangönül, Erdoğan Bektaş, İsmail Taştekin, İdris Gümüş, Dursun Ayer, Osman Yüksel hocalarıma katılımlarından dolayı çok teşekkür eder sonsuz saygı ve hürmetlerimi sunarım” dedi

İmza ve tanıtım etkinliğinde şairler tarafından Başkan Uzm.Dr. Nezih Yalçın'a teşekkür plaketi takdim edildi.