30 Ağustos Zafer Bayramının 95.yıl dönümü münasebetiyle Askeri Gazinoda resepsiyon düzenlendi. Resepsiyona Vali Kemal Yurtnaç ve değerli eşi ev sahipliğinde il protokolü , şehit yakınları ,gazi ve çok sayıda davetli katıldı.
 
Resepsiyona katılan tüm misafirlerini masalarında ziyaret eden Vali Kemal Yurtnaç gecede yaptığı konuşmada şunları ifade etti. Demokratik hayata Halkın katılımının ve sahip çıkmasının önemli olduğunu düşünüyorum. Geçen sene bu zamanlar biz bunu ispat ettik  Türk halkı olarak 15 temmuzda halk seçilmiş idaresine Cumhurbaşkanına , meclisine ,hükümetine sahip çıktı. Bu aslında Türkiye de demokrasi tarihi için önemli bir adımdır diye düşünüyorum dedi. Hem dünyaya örnek olması açısından hem tarihe tanıklık etmek açısından bu olayın çok önemli olduğunu düşünüyorum ve bunu da asla unutturmamamız gerektiğini düşünüyorum. 30 ağustos zafer bayramı vesilesiyle ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları bu ülkeyi bize emanet ettiler halk olarak bizlerde sahip çıkıyoruz ve ben onları saygıyla ve rahmetle anıyorum. Türk milletinde kahramanlar tükenmez birisi biter birisi başlar. Bu çerçevede nesillerimizi gençlerimizi tarih bilinci ile tarih şuuru ile yetiştirmeliyiz. Kim olduğunu öğreteceğiz Atasının kim olduğunu öğreteceğiz, hedefinde neler olduğunu göstereceğiz o maksatla biz özellikle orta öğretimleri lise 1 ve 2. Sınıftaki öğrencilerimizle başlayarak onları bu sene 90 kişi Balkanlara gönderdik. Niye balkanlar çünkü Osmanlı bir Balkan devletidir. Bizim yaklaşık 500 yıla yakın geçmişimiz balkanlardadır. Hemen kuzeyimize bakıyorsunuz Kafkaslara bakıyorsunuz Azerbaycan’ı Rus işgalinden kurtarmışız onu üzerine bakıyorsunuz çırpınırdı Karadeniz yazılmış. Nereye bakarsanız bakın bir şanla şerefle olan bir tarih var biz bunun bir parçasıyız. Biz gençlerimizi yeni nesillerimizi buna göre eğiteceğiz bu tarih şuurunu canlı tutacağız.

Ben katıldığınız için sizlere teşekkür ediyorum , Şehit ve Gazi ailelerine de katıldıkları için ayrıca teşekkür ediyorum  ve onlara daima sahip çıkacağımızı belirtmek isterim zira onlar bize emanettir. Burada  genelde  şehit aileleri, gazi aileleri ve  kamu görevlileri bulunmakta inşallah bundan sonraki resepsiyonlarda halktan kişileri de görmek istiyoruz. Nasıl 15 Temmuzda bu alanlara millet memur sivil demeden çıktıysa devletin verdiği resepsiyonda da  halkı burada görmek istiyoruz. Kılık kıyafet hiç önemli değildir mesele burada  bizimle bir şeyler paylaşmasıdır. Bu maksatla bir başlangıç daha yapıyoruz bundan sonra sivil halkımızı verdiğimiz tüm resepsiyonlarda görmek istiyoruz diyerek ve son olarak tüm katılımcılara katılımlarından dolayı teşekkür ederek sözlerini noktaladı.