Zabıta Ekipleri, hava sıcaklıklarının artmasıyla kentin içme suyunun karşılandığı Kirazlı Göleti ile Çamlık Milli Parkı içinde bulunan gölete giren çocuklara uyarılarda bulundu.

Yaz sıcaklıklarının kendini iyiden iyiye hissettirmesi ile birlikte okuldan kaçan öğrencilerin kendilerini gölete attıklarını anlatan Zabıta Müdürü Musa Baran, “Çocuklar yasak olmasına rağmen burada balık tutuyor. Serinlemek için gölete giriyor. Üzücü olaylarla karşılaşmamak adına göletler çevresinde sürekli denetleme yapıyoruz. Hafta sonları da ekiplerimiz bu bölgelere gelerek söz konusu noktalarda denetimleri sürdürüyor. Her şey olası bir kazaya yer vermemek için yapılıyor” şeklinde konuştu.

Baran, geçtiğimi yıllarda iki çocuğun gölete serinlemek için girdiğini ve hayatlarını kaybettiklerini anımsatarak, bu gibi acı bir olayın bir daha yaşanmasını istemedikleri için denetimleri daha sıkı tuttuklarını, etrafının tel ile çevrili olmasına rağmen çocukların zaman zaman fırsatını bulup gölete yüzmek ve balık tutmak için girdiğini ifade eden Baran, bu konuda anne babaların daha dikkatli olmaları gerektiğini kaydetti.

Baran, anne babaların çocuklarının edip nereye gittiğini, kimlerle arkadaşlık yaptığını kontrol etmesi gerektiğini sözlerine ekledi.