2013 Yılında Gençlik ve Spor Bakanlığımızca Spor Vadisi içerisinde  inşaatına başlanan ve geçtiğimiz günlerde tamamlanarak kullanıma açılan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu basın mensuplarına tanıtıldı.
    
Tanıtım öncesi kent park sosyal tesislerinde Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı ve Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Oğuzhan Güneşer ile bir araya gelen basın mensupları birlikte yemek yedikten sonra yüzme havuzuna geçtiler.

Havuz hakkında basın mensuplarına bilgi veren İl Müdürü Güneşer, "2013 yılında yapımına başlanan yüzme havuzumuz geçtiğimiz günlerde tamamlanarak İl Müdürlüğümüze tahsis edildi. Yarı olimpik olan yüzme havuzumuz 25x16 metre büyüklüğünde büyük havuz 16x5 metre büyüklüğünde çırpınma havuzu bulunmakta. Ayrıca havuzumuz bünyesinde 1 fitness salonu, 1 sauna ve kafeterya bulunmaktadır. Havuzumuz abonelik ve bilet sistemi olmak üzere iki ayrı sistemle hizmet verecek olup öğrenci abonelik ücreti aylık 50 T.L, yetişkin abonelik ücretimiz 80 T.L, bilet ücretimiz ise her seans için 10 T.L olarak belirlendi. Havuzumuzun İlimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Tanıtımdan sonra basın mensuplarına ikramda bulunulurken isteyenler havuzda yüzme imkanı buldular.