Bayram tatili için memleketine gitmek isteyen sürücülerin yoğunlukla kullandığı E88 Karayolunda yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluğun önüne geçebilmek için denetimler artırıldı. Vali Kemal Yurtnaç, görev başındaki polislerin ve uygulamaya takılan sürücülerin bayramını kutlayıp, dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu.
 
Uygulamaya takılan sürücülere yolculuk esnasında emniyet kemeri takmaları ve cep telefonu kullanmamaları hususunda uyarılarda bulunan Vali Kemal Yurtnaç’ı karşılarında gören vatandaşlar şaşırdı. Gerçekleştirilen uygulamanın uyarıcı bir kontrol uygulaması olduğunu söyleyen Yurtnaç, sürücüler ile bayramlaşarak emniyet kemeri kontrolü yapıp, araç içerisinde ise yolculuk eden vatandaşlara da şoförün sürat yapıp yapmadığını sordu.
 
Vali Kemal Yurtnaç, “Bayram trafiğini kontrol etmek amacıyla burada bulunan ekiplerimize destek olmak aynı zamanda vatandaşlarımızı da bilgilendirmek amaçlı polisimizin uygulamasına katıldık. Bu uygulamadaki amacımız vatandaşımızın sağ salim bayram tatilini geçirmesi ve ulaşacağı yere ulaşmasına katkıda bulunmak. Yurtnaç'tan Trafik UygulPolis arkadaşlarımız burada denetimler yapıyorlar. Bu denetimler esnasında sürücülerimiz dinlendiriliyor ve sürücülere uyarılarda bulunuluyor. Biz de bu ziyaretimizle hem polis arkadaşlarımızın hem de vatandaşlarımızın bayramını kutlamış olduk” şeklinde konuştu.