Vali Kemal Yurtnaç ve eşi Dilek Yurtnaç, 3 Aralık Engelliler Günü münasebeti ile Kanuni Sultan Süleyman Özel Eğitim İlk ve Ortaokulu ile Mesleki Eğitim Merkezinde okuyan engelli öğrencileri ziyaret etti. Öğrencilerle birlikte pasta kesen Vali Yurtnaç, öğretmenlerden öğrencilerin durumu hakkında bilgi aldı.
 
Öğretmenlerin titizlikle bu çocukların eğitimine katkı sağladığını belirten Vali Yurtnaç, “Yapılan bu iş memuriyetten daha çok gönüllülük işi. Öğretmenlerimiz bu tür dezavantajlı çocukların eğitiminde büyük bir sabır göstermeleri gerekiyor. Bu sabrın mükafatı da inşallah manevi olarak büyük olacaktır” dedi.
 
DEVLETİMİZ HER TÜRLÜ DESTEĞİ SAĞLIYOR
Çocuklarla birlikte pasta kesen, oyunlar oynayıp onlarla vakit geçiren Vali Yurtnaç, devletin bu tür dezavantajlı guruplar için her türlü desteği verdiğini ifade ederek, “Devletimizin sunduğu imkanlarla bu tür guruplara yardımcı olmak bizim görevimiz. Engellilerin sorunlarını aşmasında devletimiz önemli bir yol kat etti. Allah’tan gelene biz karşı gelemeyiz. Verdiği güzel nimetlere karşı şükredip, olumsuz bir durumda isyan etmeyeceğiz. Bu çocuklarımızı bu şekilde kabullenmek zorundayız. Kendinizi ve onları toplumdan soyutlamayın. Kendinizle ve toplumla barışık olun. Bu her insanın başına gelebilir. Engelli çocuğu olan anne babaların yükü ağır ve meşakkatli. Büyük sabır gerektiren bir yükün altındalar ve bunun mükafatını inşallah en güzel şekilde alacaklardır. Engelliler bizlere rabbimizin bir imtihan vesilesidir” diye konuştu.