Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç 24 Temmuz "Gazeteciler ve Basın Bayramı" dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Vali Yurtnaç yayınladığı mesajında şunları kaydetti. "Ülkemizin menfaatini gözeten; tarafsız, bağımsız ve doğru habercilik anlayışını benimseyen ve kamuoyunu bilgilendirme görevini ahlaki ilkelerden taviz vermeden yerine getiren basın, demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından birisidir.  
 
Kişisel hak ve hürriyetler başta olmak üzere, meslek ilkelerini gözeterek, doğru ve gerçek haberleri objektif şekilde paylaşmak, basını şüphesiz daha güvenilir ve güçlü kılacaktır.  Görevini bu doğrultuda fedakârca, mesai mefhumu gözetmeden gerçekleştiren basın mensuplarımız özveri ile hareket eden bir topluluktur.
 
Özellikle ülkemizde meydana gelen son olaylarda gerek yerel basınımız gerekse de ulusal basınımız milli iradenin yanındaki kararlı duruşlarıyla, cesur ve fedakârca yaptıkları çalışmalarıyla, milli menfaatlerimize uygun yayınlarıyla, milletimizi doğru bir şekilde bilgilendirerek, demokrasi ve basın tarihimizde asla unutulmayacak bir görevi yerine getirmişlerdir.  Bu vesileyle basın kuruluşlarına ve mensuplarına şükranlarımı sunuyor,  24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı kutluyor, görevlerinde kolaylık ve başarılar diliyorum."