Vali Kemal Yurtnaç, iş hanında çıkan yangınla ilgili inceleme başlatacaklarını esnafa ellerinden gelen her türlü desteği vereceklerini söyledi.
 
Yozgat'ta 67 konut ve 380 iş yerinin bulunduğu Abide İş Merkezi'nde çıkan yangının ardından Vali Kemal Yurtnaç, olay yerinde incelemelerde bulundu. Esnafa geçmiş olsun dileklerinde bulunan Vali Yurtnaç, "Gece saat 04.00 gibi yangından haberimiz oldu. Öncelikle herkese geçmiş olsun diyorum. Gerekli tedbirler öncesinden alındı mı alınmadı mı kontrol edilecek ve gerekli incelemeler başlatılacak. Burası Yozgat'ın merkezinde bir yer. Önemli, hareketli bir ticaret merkezi ve gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması lazımdı. Buranın bir yönetimi var ve bu yönetimin güvenliği sağlaması lazım. Devlete düşen ne, buradaki sivile düşen ne hepsini gözden geçireceğiz ama bu tür şeyler için proaktif olmak lazım. Önceden tedbirleri almak lazım. İdareye düşen tedbirlerde noksanlık var mı sivile düşen noksanlık var mı onların hepsine bir inceleme başlatacağız. Buradaki esnafımıza da elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz. Allah beterinden korusun" dedi.
 
İş merkezinin Yozgat'ın can damarı olduğunu ve esnafı mağdur etmeyeceklerini ifade eden Vali Yurtnaç, "Herkes ticaretini düzgün bir şekilde yapmalı. Ama bunu yaparken de gerekli her türlü yasal olarak güvenlik tedbiri neyse o güvenlik tedbirlerinin alınması gerekiyordu. Gerekli incelemeyi başlatacağız. Esnafımıza geçmiş olsun. Henüz zarar belli değil, her şey kontrol altında. Söndürme çalışmalarından sonra teknik ekipler gelecek ve genel zarar ortaya konulacak" diye konuştu.