Geçtiğimiz hafta Vali Kemal Yurtnaç ve ekibi Yunuslar Seramik fabrikasında incelemelerde bulunmuş, Yozgat’ın yatırım potansiyeli ve ilimize yatırım yapmaları durumunda faydalanacakları teşvikler konusunda bilgi vermişti.
 
Yozgat’ta yatırım yapmayı ciddi şekilde düşünen Yunuslar Seramik yetkilileri Yozgat’a gelerek Organize Sanayi Bölgesinde incelemede bulundu.
 
Vali Kemal Yurtnaç ile birlikte OSB’de bulunan boş fabrikalarda incelemede bulunan firma yetkilileri fabrikalar hakkında OSB Müdürü Erdoğan Öztürk’ten detaylı bilgi aldı.
 
Fabrikaları oldukça beğenen ve Yozgat’a yatırım yapmayı ciddi şekilde düşündüklerini belirten firma yetkilisi Hüseyin Bozkurt, kardeşler arasında yapacakları istişarenin ardından seramik fabrikasını Yozgat’a kuracaklarını söyledi.
 
Yunuslar Seramik’in Kocaeli Gebze de faaliyet gösteren bir fabrikasının olduğunu ve 200’ün üstünde kişiyi istihdam ettiğini hatırlatan Hüseyin Bozkurt, “Yozgat bizim memleketimiz. Gelişmesini, istihdamın artmasını, göçün durmasını bizde her Yozgatlı gibi istiyoruz. Bu amaçla Yozgat’a yatırım yapmak amacıyla ciddi bir çalışma içine girdik. Yozgat’ta yapılan iş adamları zirvesi sonrası Sayın Valimiz Kemal Yurtnaç ekibi ile birlikte geçen hafta bizleri ziyaret etti. Bu ziyaretin ardından bizde Yozgat’a gelerek OSB’de yatırım yapmayı düşündüğümüz alanlarda incelemede bulunduk. Hem yatırım yapacağımız alanlar hem de Yozgat’ın cazip fırsatları bize oldukça uygun geldi. Sayın Valimiz bizi ziyaret edene kadar bu fırsatlardan, yatırım teşviklerinden haberdar değildik. Bu fırsatları bize anlattığı ve bizi teşvik ettiği için Sayın Valimiz Kemal Yurtnaç’a teşekkür ediyoruz” dedi.
 
BİN 500 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK
İlk etapta 350 ila 500 kişinin istihdam edilebileceği bir fabrika kurmayı planladıklarını kaydeden Bozkurt, “Kurmayı düşündüğümüz fabrikaya ek olarak ilerleyen dönemlerde en az bin 500 kişiyi istihdam edecek şekilde fabrikamızı genişleteceğiz. Memleketimize yatırım yaparak gelişmesine bir katkımız dokunabilirse ne mutlu bize. İnşallah bizim buraya gelmemizle birlikte birçok firmayı da peşimizden getirmeyi düşünüyoruz” diye konuştu.