Nusaybin'de bölücü teröristlere karşı mücadele eden güvenlik güçlerimize moral motivasyonu sağlamak amacıyla Yozgat Belediyesi öncülüğünde başlatılan kampanya ile öğrencilerin yazdığı mektuplar ve elbirliği ile hazırlanan küçük hediye paketleri Cumhuriyet Alanı'nında düzenlenen törenle Nusaybin'de görev yapan güvenlik güçlerimize teslim edilmek üzere yola çıktı.

Cumhuriyet Alanı'nda düzenlenen törende konuşan Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, emniyet kuvvetlerimize moral desteği sağlamak için "Yozgat Sizinle" sloganıyla sosyal sorumluluk projesi başlattıklarını belirterek, "Bölgede güvenlik görevlilerimizin ne şekilde, hangi fedakarlıklarla mücadele ettiklerini biliyoruz. Hükümetimizin bütün iyi niyetli gayretlerine rağmen terör yine durmadı ama son bir yıldır da bir şeyler alevlendi. Hiç tavsif etmediğimiz olaylar yaşanıyor ve eli kanlı terör örgütü, ülkemizin insanlarını üzmeye devam ediyor ama biz şundan eminiz ki devletimiz üç beş tane çapulcunun, üç beş tane katil sürüsünün yıkamayacağı kadar büyük bir devlettir. İnanıyoruz ki inşallah en kısa sürede bu beladan en kısa sürede kurtulacağız." dedi.

Başkan Arslan, bölücü teröre karşı mücadele eden asker ve polislerimizin dualarımız onlarla olduğunu bilmelerini isteyerek, "Onların hiçbir şeye ihtiyaçlarının olmadığını da biliyoruz. Teşekkür ve şükranımızın küçük bir sembolü olarak, günlük hayatlarında ihtiyaçları olabileceğini düşündüğümüz birtakım malzemeleri onlara ulaştırarak onlarla birlikte olduğumuz hissettirmek istedik. "Yozgat Sizinle" sloganıyla başlattığımız kampanyamızı bugün sonlandırıyoruz. Aracımız Nusaybin'de görev yapan 6 bin 200 güvenlik gücüne hediyelerimizi ulaştıracak. Ayrıca Yozgat'tan öğrenciler tarafından yazılan 7 bin mektup yine Nusaybin'de görev yapan güvenlik güçlerine teslim edilecek." diye ifade etti.

Kampanyaya sivil toplum kuruluşları ile vatandaşların da destek verdiğini aktaran Arslan, bölgede görev yapan güvenlik güçlerine teslim edilmek üzere 6 bin 500 iç giyim, 10 bin çorap, bin havlu, 6 bin diş macunu ve fırçası, 6 bin 200 kişisel temizlik malzemesi, 6 bin 200 paket kuruyemiş, 6 bin 200 kek türü atıştırmalık, 30 bin soğuk içecek ve yöresel yemeklerden paketler hazırladıklarını sözlerine ekledi.

Yozgat Vali Vekili Yavuz Güner de kent halkının her zaman devletinin ve milletinin yanında olduğunu belirterek kampanyaya katkı sağlayanlara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından İl Müftü Vekili Süleyman Eroğlu tarafından yapılan duanın ardından, yazılan mektuplar ve hazırlanan hediye paketlerinin yüklendiği tır, Nusaybin'e gitmek üzere yola çıktı.