Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’deki harekâtı sürerken vatandaşların da gözü kulağı kahraman Mehmetçik’te... Türkiye’nin dört bir yanından vatandaşlar sınır hattındaki Mehmetçiğe yiyecekler, atkılar, bereler, hediyeler gönderiyor. 

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, Büro Memur-Sen Şube Başkanı Mehmet Pınarcı, Genç Memur-Sen Şube Başkanı Ömer Yağmur ve Muzaffer Arslan, sınıra giderek Mehmetçiklerle bir araya geldiler. 

Hatay’ın Hassa Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel tarafından misafir edilen heyet, daha sonra sınır bölgesine geçerek Mehmetçiklerle kucaklaştılar. 

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, “Cephede yüreği vatan kadar olan kahraman askerlerlerimizle birlikteydik. Yozgat’tan vatandaşlarımızın hayır dualarına ve selamlara aynı içtenlikle cevap verdiler, selam söylediler. Unutulmaz anlardı. Mehmetciğimizle buluşmamıza yardımcı olan Hassa Belediye Başkanımız Abdulrahman Demirel Bey’e misafirperverliğinden ve yakın ilgisinden dolayı teşekkür ederiz” dedi. 

Şerefli, Afrin’de sürdürülen operasyonlara katılan kahraman askerlere ve moral ve destek ziyaretinde bulunduklarını belirterek, Memur-Sen’e bağlı sendikalar tarafından temin edilen hediyeleri verdiklerini belirtti. Şerefli, Türkiye’nin bütün dış güçlerin saldırısına maruz kaldığına değindi. Şerefli, Türkiye’ye diz çöktürmek isteyenlerin hüsrana uğradığını ifade etti. Zeytin Dalı Harekâtıyla terörle mücadele sürecinde büyük bir adım atıldığını kaydeden Şerefli, içimizdeki bazı yapıların bu sürece darbe vurmak istediğine dikkat çekti.