Eğitim Bir Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, beraberinde Büro Memur-Sen Yozgat Şube Başkanı Mehmet Pınarcı, İnfak Derneği Başkanı Ömer Yağmur, Eğitim Bir Sen Yozgat Şubesi Başkan Yardımcısı Selçuk Doğandemir, Abidin Eraslan ve Murat Coşkun ile birlikte Kilis Gülbaba sınırında Mehmetçikleri ziyaret ederek moral desteği verdi.

Şerefli ve ekibi Mehmetçiklere yanlarında koliler halinde getirdikleri 3 Bin adet kişisel bakım seti, 2 Bin havlu, 2 Bin çorap ve 2 Bin takım iç çamaşırından oluşan malzemeleri de kendileri taşıyarak Mehmetçiklere teslim etti.

Geçtiğimiz günlerde Hatay’ın Hassa İlçesi sınır bölgesinde Mehmetçiklerle buluşan ve daha sonra cepheye geçerek Mehmetçiklere moral ziyaretinde bulunan Eğitim Bir Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli ve ekibi İnfak Derneği aracılığı ile yeniden Afrin sınırına giderek Mehmetçiklere moral ziyaretinde bulundu.

Mehmetçiklerin morallerinin oldukça yüksek olduğunu vurgulayan Şerefli, 81 Milyon Türk halkının Mehmetçiğin her zaman yanında arkasında olduğunu söyledi.

Şerefli, “Şuanda sınır ötesinde kahraman Mehmetçiklerimiz, başta PKK olmak üzere uzantıları olan çapulcular ile ülkemizin ve o bölgelerin güvenliği için önemli bir operasyon yürütüyorlar. Buradan tüm askerlerimize ve harekata katılan tüm Mehmetçiğimizin Allah yardımcısı olsun. Dualarımız ve gönüllerimiz onlarla birliktedir. Maddi manevi ne gerekiyorsa sonuna kadar Mehmetçiklerimizin yanındayız. Bizler vatanını seven ve bu uğurda seve seve canını feda etmeye hazır olan bu milletin fertleriyiz.  Bizim buradaki amacımız Mehmetçiğimizin her zaman yanında olduğumuzu bilmelerini ve hissetmelerini sağlamaktır.  Bu vesile ile Şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum” diye konuştu.