Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında yaralanarak Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınanları  ziyaret etti.
 
Genelkurmay Başkanlığının önünde kolundan yaralanan Levent Karabilek'i  ziyareti sırasında hiçbir darbe girişiminde halka kurşun sıkılmadığını, Meclis'in  bombalanmadığını vurgulayan Canikli, bu girişimde bulunanlara karşı en ağır  cezanın verileceğini belirtti. Canikli, "Yarından itibaren kararlar açıklanacak.  Millete ihanet edeceksiniz, düşmandan koruması için milletin verdiği silahı  millete doğrultun, böyle bir şey yok. Devlet olarak inşallah bütün kararlar  alınacak." ifadelerini kullandı.
 
Ordunun önemine işaret eden Canikli, "Ordumuz bizim gözbebeğimiz. Bu  milletin güvenliği için en büyük desteğimiz ama temizlenmesi gerekiyor."  ifadelerini kullandı.
 
Yozgat'tan geldi, Başkent'te yaralandı 
Genelkurmay Başkanlığının önünde kolundan yaralanan Levent Karabilek,  odasındaki Türk bayrağının darbe girişiminin yaşandığı gece elinde olduğunu  anlattı.
 
Ateş edilmesiyle sağ kolunun yaralandığını, daha sonra yere düşen  bayrağı sol eliyle aldığını belirten Karabilek, bayrağın üzerinde kendi kanının  bulunduğunu söyledi.
 
Yozgat'dan gece yarısı yola çıkarak geldiği Ankara'da darbeye karşı  durduğunu dile getiren Karabilek, "Bir daha olsa, bin kere olsa yine giderim."  diye konuştu.
 
Canikli, sağ kolunu kaybeden Hüseyin Kesti ile darbe girişimi  sırasında yaralanan diğer vatandaşları da ziyaret etti.
Kaynak: gazetevatan