İstanbul Erzurum Dernekler Federasyonu öncülüğünde başlatılan ve Erzurum menşeli yayın yapan Kardelen TV’de canlı olarak yayımlanan “El ver ev alalım” kampanyasına Vali Abdulkadir Yazıcı’nın Erzurumlu olması hasebiyle şehitler diyarı Yozgat’ta karınca kararınca verdiği anlamlı destek ve birde okuttuğu hatim ile Erzurumluların takdirini toplayarak, Erzurum Yozgat iyilik köprüsünün kurulmasına da vesile oldu.

Erzurumlu olan Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, memleketinde şehit ailelerine yardım için başlatılan kampanyaya Yozgat’ı temsilen verdiği maddi ve manevi destek Erzurum’da alkış toplarken, vatan, millet, bayrak hassasiyeti en yüksek iki kentin kardeşlik köprüsü kurmasına vesile oldu.

Cumartesi günü 20:00’da Kardelen TV’de başlayan canlı yayına telefonla iştirak eden Vali Abdulkadir Yazıcı; Yozgatlıları atfen 25 bin TL’lik maddi yardımda bulunurken aynı zamanda canlı yayın öncesi şehitlerimizin ruhu için Bilal Şahin Hafız Kur’an Kursu öğreticisi Muhammed Hoca ve 30 talebesiyle okutulan hatmi şerifi canlı yayında bağışladı.
 
"Erzurumlu Olmaktan Yozgat’ta Görev Yapmaktan Onur Duyuyorum"
Kardelen TV’de yayınlanan programa canlı yayın konuğu olarak telefonla bağlanan Vali Abdulkadir Yazıcı, ‘Bir Erzurumlu olarak Kardelen TV’nin de aracı olduğu İstanbul Erzurum Dernekler Federasyonu ve diğer vakıf ve derneklerin öncülüğünde başlatılan kampanyaya çok teşekkür ediyorum. Kampanyanın başlatılmasından 2 gündür haberdardık.

Tabi dadaşlar diyarı Erzurum’un necip insanının refleksi çok farklı. Bunu muhtelif vesilelerle muhtelif şekillerle görüyoruz. Erzurum bu misyonu sadece bugün icra etmiyor. Erzurum diyarı; 1877 Osmanlı Rus harbinde ordusunu kurtaran millet. 1’inci Dünya Savaşında hakeza Kazım Karabekir Paşa ile birlikte Anadolu’yu temizleyen bir millet. Ve yine bugün ülkemizin belası PKK terörüne karşı müstakim kaya gibi duran yalçın bir millet. Böyle kahramanlığın böyle bir güzelliğin olduğu yerlerde dünyaya gelmiş olmak ve sizlerin sesini duymak benim için çok büyük bir mutluluk.

3.5 senedir Yozgat’ta Valilik görevini ifa ediyoruz. Tarih boyunca yiğitlikleriyle nam salmış Bozok Yaylası Yozgat’ımızda yine aynı Erzurum insanı gibi vatan, millet, bayrak aşkı açısından Erzurum’a en yakın kardeş şehir. Erzurumlu olmaktan ve Yozgat’ta görev yapmaktan onur ve gurur duyuyorum’ diye konuştu.
 
Yozgat’tan Erzurum’a Hem Maddi Hem De Manevi Destek
Başlatmış olduğunuz anlamlı kampanyaya Bozok diyarının kahraman evlatları olarak 2 hediye ile katkı sunmak istiyoruz diyerek sözlerine devam eden Vali Yazıcı, ‘Bu kampanya vesilesiyle Bilal Şahin Hafızlık Kur’an Kursu öğreticisi Muhammet Hocamız ile birlikte 30 talebesi şuan Vali Konağında hatim için bir araya geldi. Şuan okunan hatimi Aziziye şehitleri, Sarıkamış Şehitleri ve bu uğurda vatan için canını seve seve feda etmiş kahraman Mehmetçik ve polislerimizin ruhu için okuyorlar. İnşallah  bu hatim başlatılan kampanyaya en büyük manevi desteğimiz olacak. İkinci olarak Yozgatlılar olarak bu kampanyanıza 25 bin TL ile katkıda bulunmak istiyoruz. Cenab-ı Hak hayırlı ve mübarek eylesin.

Son olarak bu ülke için, bu bayrak için, ezan susmasın diye bayrak inmesin diye toprak ile birleşip can verip devleşen şehitlerimize Allah gani gani rahmet eylesin, yakınlarına sabırlar versin. Böyle zor bir dönemde bedel ödemiş insanların aziz hatıraları başımızın üstündedir. Sizlerde böyle hayırlı bir işe vesile olduğunuz için hepinize teşekkür ederim. Bozok diyarından Dadaşlar diyarına selamlar sunuyorum’ ifadelerini kullandı.