Yozgatlı kadınlar tarafından Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El Bab'da bulunan askerlere gönderilmek üzere hazırlanan börek, yaprak sarması ve pekmez sucuğu ile öğrenciler tarafından yazılan mektuplar Cumhuriyet Meydanından dualarla güvenlik güçlerimize gönderildi.
 
Belediye Başkanı Kazım Arslan, burada yaptığı konuşmada, belediyeciliğin sadece maddi yapılar yapmak olmadığını belirterek, “Belediyecilik sosyal faaliyetleri de icra etmektir. Bu faaliyetleri sizlerle birlikte gerçekleştirmekten dolayı mutluluk duyuyoruz. Geçtiğimiz aylarda Nusaybin’de ki kardeşlerimize yönelik ‘Yozgat Sizinle’ programı düzenlemiştik. Şimdi de canlarını fedakarca vatana feda etmekten çekinmeyen memleketimizin kıymetli evlatlarını hatırlamak istedik. Oradaki kardeşlerimizin hiçbirinde ihtiyacı yok devletimiz onlara çok iyi bakıyor. Gönlümüz dualarımız onlarla. Bunu hatırlatmak için çam sakızı çoban armağanı hediyeleri hazırladık. Bu bir ekip çalışması. Belediyemiz aşevi çalışanlarının katkıları var, Valilik ve devlet kuruluşlarının da katkısı var. Dualarımız ve desteklerimiz her zaman orada görev yapan vatan evlatları ile beraber. İnşallah sağ salim memleketlerine dönerler” dedi.
 
Vali Kemal Yurtnaç ise, vefanın asil insanların ve asil toplumların işi olduğunu söyledi.
 
El-Bab’da bulunan asker ve polisin, ülkenin güvenliği için kahramanca çarpıştıklarını ifade eden Vali Yurtnaç, "Zira Türkiye’nin güvenliği, Türkiye’nin sınırların dışından başlıyor. Sınırlar dışında mücadele eden kardeşlerimize Allah’tan güç kuvvet diliyorum, şehit olanlara Allah’tan rahmet diliyorum. Biz onlarla beraberiz, bu güzel çalışma da Yozgat halkının onlarla beraber olduğunun bir nişanesidir. Giden arkadaşlarımıza hayırlı yolculuklar diliyorum, bizden de selam götürsünler" diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından hazırlanan yiyeceklerin yüklendiği kamyon, yapılan duaların ardından El Bab’da görev güvenlik güçlerimize gönderildi.