‘Anadolu Olarak Ayaktayız, Emperyalizme Karşı Savaştayız’ sloganıyla Cumhuriyet Meydanında düzenlenen destek açıklamasında Memur-Sen üyeleri Türk bayrağı açıp, ‘katil ABD, işbirlikçi pkk, pyd’, ‘teröre geçit yok!’, ‘mücadelemiz sürecek emperyalizm yenilecek’ yazılı pankartlar taşıdı.

Basın açıklaması öncesinde Çapanoğlu Büyük Cami İmamı Cemal Şahiner, Fetih Süresi okuyup, dua etti.

Zeytin Dalı Harekatının Türkiye’nin emperyalizme direnme iradesi olduğunu belirterek, Memur-Sen Yozgat İl Temsilcisi Kenan Şerefli, “Emperyalizmi ülkemizden ve medeniyet coğrafyamızdan defedeceğiz” dedi.

Şerefli, “Küresel terörle mücadele konusunda bedenini taşın altına koyan, Türkiye’dir. Tek devlet, tek millet, tek bayrak, tek vatan ülküsü etrafında tek vücut olduğumuzu, bir ve diri olduğumuzu, tüm renkleriyle kardeş olduğumuzu, dünyaya göstermek için buradayız. Afrin’de işimizin olmadığını düşünenler, siyonistlerin tepkisinden korkanlar, şunu bilmelidirler ki kendi geleceğini, kendisi tayin eden, karar alırken batının onayını değil milletinin onayını alan büyük ve güçlü Türkiye var. Türkiye, 15 Temmuz darbesinden sonra ordusuna sızmış gladyo artıklarını ve emperyalizmin aparatı FETÖ’cüleri temizleyerek operasyon gücünü artırmıştır. Asıl korkulan budur. Korktukları başına gelecek, emperyalizm ülkemizden olduğu gibi medeniyet coğrafyamızdan da def edilecektir" diye konuştu.

Şerefli, "Milletin desteğini, ümmetin duasını alan devletimiz ve silahlı kuvvetlerimizin, şanlı ecdadın evlatları olmanın hakkını veren yiğitlerimizin terör örgütlerini yok edeceğine, emperyal akla ve Siyonist uşaklarına diz çöktüreceğine de yürekten inanıyoruz. Şunun da bilinmesini istiyoruz ki bugün dualarımızla yüreğimizle yanlarında olduğumuz askerlerimizin gerektiğinde şahadet şerbetini içmek üzere bedenlerimizle de yanlarında oluruz" şeklinde konuştu.