Yozgat'ta 'Yaşama yol ver' kampanyası

Yozgat İl sağlık Müdürlüğü, 'Yaşama yol ver' sloganıyla acil sağlık hizmetlerinin sunumunda 112 Acil Çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi, trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi amacıyla bilgilendirme kampanyası başlattı.
Yayınlanma tarihi: 03 Aralık 2015, Perşembe günü, saat: 16:23

Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü, 'Yaşama yol ver' sloganıyla acil sağlık hizmetlerinin sunumunda 112 Acil Çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi, trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi amacıyla bilgilendirme kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında Yimpaş AVM'de kurulan standa görevli 112 ekipleri tarafından vatandaşlar bilgilendirilerek, tanıtıcı broşürler dağıtıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan program dahilinde yürütülecek kampanya kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Sağlık hizmetlerinin ulaşılabilirliği ve kalitesinin arttırılmasına yönelik çalışmalar kapsamında 'Yaşama yol ver' isimli acil sağlık hizmetlerinin sunumunda, 112 Acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi, trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesine yönelik bilgilendirmelerde bulunulacak. Kampanya kapsamında, okullarda öğrencilere bilgilendirme çalışmaları yapılacak, 112 elemanlarının çalışma sistemleri konuları işlenecek. İl genelinde bilgilendirme afişleri ve billboardlarla da kampanyanın tanıtımı desteklenecek.

Hayati tehlike durumu olmayanlar tarafından 112 Acil Servis'in meşgul edilmesi nedeniyle gerçek acil sağlık yardımına ihtiyacı olan hasta ve vakalara ulaşmada geç kalındığı vurgulandı. 112 hattının hayat kurtardığına vurgu yapılarak, ''Hayat kurtarırken de dakikalar hatta saniyelerin dahi önemli olduğunu unutmamamız gerekiyor. Acil müdahale gerektirmeyen sürekli hastalıklarda dahi 112 aranmaktadır. Bu durum, sizden daha acil ve güç durumda olan insanlara verilen hizmette aksamaya neden olmaktadır. Ayrıca ambulanslarımız trafikte olduğu zaman önceliğimiz her zamanki gibi ambulansa yol vermek olmalıdır'' uyarısında bulunuldu. 
Haber - Fotoğraf: Seyfi Çelikkaya

Etiketler: yaşama yol ver   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki