Yozgat'ta 8 siyasi partinin temsilcisi şehrin sorunlarını 'Demokrasi Çalıştayı' ismini verdiği toplandı ile masaya yatırdı. DEVA Partisi İl Başkanlığı ev sahipliğinde yapılan toplantının her ay düzenli olarak gerçekleştirileceği bildirildi.

DEVA Partisi Yozgat İl Başkanı İsmail Yılmaz'ın ev sahipliğinde CHP İl Başkanı Abdullah Yaşar, İYİ Parti İl Başkanı Metin Özışık, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Kemal Korkmaz, Saadet Partisi İl Başkanı Cemil Işıksoy, Demokratik Sol Partisi İL Başkanı Nevzat Uçar, Demokrat Parti İl Başkanı Hüsamettin Üzümveren ve Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Nihat Kayhan'ın katılımı ile 'Demokrasi Çalıştay'ı düzenlendi.

Toplantı sonrası açıklamada bulunan DEVA Partisi İl Başkanı İsmail Yılmaz, Deva Partisi olarak Yozgat'ta yaşayan esnafın, çiftçilerin, sanayicilerin ve tüm şehrin sıkıntılarını, sorunlarını ve çözüm önerilerini konuşmak için, şehrimizde bulunan siyasi partiler il başkanlarımız ile toplantı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Yılmaz her ay düzenli olarak yapılacak toplantıya AK Parti ve MHP'li yöneticileri de davet ettiklerini fakat aynı gün toplantıları olduğunu ifade eden Yılmaz; "Şehrimizin içinde bulunduğu ekonomik sorunları ve yapılabilecek çözüm önerilerini konuştuğumuz çok verimli bir çalışma gerçekleştirdik.

Toplantı sonunda alınan ortak karar ile bir komisyon oluşturuldu.

Her ay düzenli olarak basın açıklaması ile duyuracağımız tespitlerimizi kamuoyu ile paylaşacağız.

Bir sonraki toplantımızı Büyük Birlik Partisi Yozgat il Başkanı Sayın Kemal Kormaz'ın ev sahipliğinde gerçekleştireceğiz. Bu şehir hepimizin anlayışıyla katılım gösteren tüm başkanlarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.