Yozgat’ta ilk miting Kayalar’dan

Yozgat’ta ilk siyasi mitingi Bağımsız Milletvekili Adayı Lütfullah Kayalar, Sarıkaya ilçesinde gerçekleştirdi. Halkın yoğun ilgisiyle karşılanan Kayalar, Türkiye’de Yozgat seçim sonucunun merak konusu olduğunu söyledi.
Yayınlanma tarihi: 21 Ekim 2015, Çarşamba günü, saat: 15:12

Yozgat’ta ilk siyasi mitingi Bağımsız Milletvekili Adayı Tarım, Orman, Köyişleri ve Maliye eski bakanlarından Lütfullah Kayalar, Sarıkaya ilçesinde gerçekleştirdi. 1 Kasım sonrasında Türkiye’de yeni bir siyasi oluşumun gündeme geleceğini belirten Kayalar, Türkiye’de Yozgat’taki seçim sonuçlarının merak konusu olduğunu söyledi. 

Bağımsız milletvekili adayı Kayalar, Sarıkaya ilçesinde düzenlenen mitinge katılmadan önce ilçe girişindeki Küçük Sanayi Sitesi’nde esnaf ziyaretinde bulundu. Ardından seçim otobüsü ile ilçe merkezinde tur atarak, halkı selamlayan Kayalar, miting alanına girişinde seçmenlerin yoğun ilgisi ve ‘Başbakan Kayalar’ sloganlarıyla karşılandı. Kayalar, burada halka hitaben yaptığı konuşmada, halkın baskılardan bıkıp, isyan ettiğini belirterek, ‘’İnsanlar üzerinde kurulmak istenilen baskıya isyan ediyor. Sarıkaya’da isyan ediyor, Yozgat’ta isyan ediyor, Türkiye’nin her tarafında isyan ediyor. Baskılarla bir yere varılamaz. Lütfullah Kayalar’ın fotoğraflarını indirerek, bir şey elde edilemez. Biz bir yola çıktık, halkımızın gönde, halkımızla birlikte çıktığımız bu yoldan bizi kimse alıkoyamayacaktır’’ dedi.

1 Kasım sonrasında Türkiye’nin yeni bir siyasi oluşum beklentisi içerisinde olduğuna vurgu yapan Kayalar, ‘’Bu nedenle Yozgat’taki seçim sonuçları Türkiye’de merak konusu olmuştur. Bugün ki seçim sadece Yozgat’taki milletvekilliği seçimi değildir. Buradan çıktığımız yol tıkanmış olan siyasetin kilidinin açılması için Yozgat’tan çıkılmış bir yoldur. Sizin içinizden çıkan, sizlerin bir fidan olarak diktiği bu kardeşiniz, arkadaşınız 1 Kasım sonrasındaki yeni siyasi oluşumun başı olacaktır’’ diye konuştu.

Kayalar, konuşmasının ardından Sarıkaya ilçesinde esnaf ziyaretlerine devam etti.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki