Yozgat'ta Ders Başı Yapıldı

Yozgat’ta 2015-2016 eğitim öğretim dönemi için ilk ders zili çaldı.
Yayınlanma tarihi: 29 Eylül 2015, Salı günü, saat: 09:25

Yozgat’ta 2015-2016 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle TOKİ Mevlana İlkokulu’nda tören düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende öğrenciler günün anlam ve önemini belirten şiirler okudu.

Törende bir konuşma yapan Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, il genelinde 85 bin öğrencinin ders başı yaptığını belirterek, “İlk, orta ve lise olmak üzere toplam 85 bin öğrencimize 2015-2016 eğitim öğretim dönemine başladı. Eğitim ve öğretim dönemi için her türlü tedbiri aldık” dedi.

Öğrenciler tarafından okunan şiir ve günün önemine ilişkin konuşmaların ardından ücretsiz kitaplar dağıtıldı. Yozgat Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur burada yaptığı konuşmada eğitim çıtasını yükselteceklerini dile getirerek, “Ne kadar büyük okullarımız olursa olsun, ne kadar teknolojik imkanlarımız olursa olsun sonuçta başarı öğretmene, öğrenciye, veliye ve okul yönetimiyle bunları uyum içerisinde çalışmasına bağlı.

Bu anlamda ilimizde başarılı güzel okullarımız var. Biz bu birlikteliği uyum içerisinde çalışarak oturtabilirsek ilk önce tek tek bütün okullarımız ondan sonra bütün ilçelerimiz olarak eğitimde çıtamızı, başarımızı yükseltiriz” diye konuştu.

Etiketler: eğitim   okul   öğrenci  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki