Yozgat Belediyesi, Temizlik İşleri Müdürlüğü hizmetine alarak başlattığı "Çöp Taksi" uygulaması ile görüntü kirliliğine anında müdahale ederek, çirkin görüntüleri ortadan kaldırıyor.

Sokak aralarının dar, çöp atıklarını toplayan araçların da büyük olması sebebiyle, çöp toplamanın sıkıntılı ve uzun bir süreç olduğunu ifade eden Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, çöplerin alınması ve aktarılmasının daha hızlı gerçekleştirilmesini sağlamak amacıyla bu şekilde bir uygulama başlattıklarını belirtti.

Başkan Arslan, vatandaşların alınmasını istediği çöplerinde Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğüne ihbarı halinde Çöp Taksinin, gerekli yerlere hızla ulaşarak sorunu ortadan kaldırdığını ifade etti. 

Yozgat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Bülent Ünal İse, Çöp Taksinin sabah saat 05:00 civarında çalışmaya başladığını söyleyerek, "Merkezde bulunan, özellikle Lise Caddesi, Meydan Yeri gibi trafik akışının sürekli olduğu caddelerde, sıkıştırma çöp kamyonunu ve büyük damperli aracı sokmak yerine, ekiplerimiz bu araçla çöp toplama yapıyor. Açık çöp ihbarlarında da bu aracı kullanıyoruz." dedi.