Yozgat Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Yozgat Şehir Hastanesinin hizmete girmesiyle, Yozgat Devlet Hastanesinde 9 ameliyathane salonu, 18’e yükselmiş olacak. 

Kardiyovasküler Cerrahi, Çocuk Cerrahi, Kadın Hastalıkları, Üroloji, Beyin Cerrahisi, Göz Hastalıkları, Göğüs Cerrahisi, Acil Ameliyathane, 2 tane Ortopedi, 2 tane Genel Cerrahi, 2 tane Kulak Burun Boğaz, 2 tane sezeryan, 2 tane gün ameliyathanesi branşlarında toplam 18 ameliyathane salonu ile Yozgat Şehir Hastanesi hizmet verecek. 

Yozgat Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca yaptığı açıklamada; “Ameliyathane salon sayımız Yozgat Şehir Hastanesi ile 18 oluyor. Modern mimarısı ile dikkat çeken ve son teknoloji ile donatılan ameliyathanelerimizde pek çok hastanede bulunmayan steril pcler mevcut. Ameliyat öncesinde hastaya ait verilere doktorlarımız rahatlıkla ulaşabilecek, kendi notlarını yazabilecek, tıbbi malzeme takibini yapabilecekler. Yakın bir tarihte hizmete girecek olan Yozgat Şehir Hastanesi halkımıza hayırlı olsun" dedi.