Yozgat'ta ağaçlandırma seferberliği

Yozgat Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Eren Çorap çalışanları Orman Haftası nedeniyle fidanları toprakla buluşturdu.
Yayınlanma tarihi: 03 Nisan 2015, Cuma günü, saat: 10:56

Yozgat’ta 2004 yılından bu yana faaliyet gösteren ekonomiye sağladığı katkıların yanı sıra sosyal etkinliklerde de adını duyuran Eren Çorap, örnek bir çalışmaya daha imza attı. Fabrikada çalışan 150 işçi işini gücünü bırakarak fidan dikmeye koştu. 

Yozgat'ın Köçekkömü köyü mevkiinde belirlenen ağaçlandırma sahasında fabrika çalışanları tarafından 500 fidan toprakla buluşturuldu. Fabrikada olması gereken işçilerin fidanları toprakla buluşturma gayreti ise görülmeye değerdi. Ellerinde kazma küreklerle fidanlar için topraktan yer açan işçiler adeta birbiri ile yarıştı. Fabrika çalışanları, ''İşimizi, gücümüzü bıraktık buraya fidan dikemeye geldik. Artık bizimde dikili bir fidanımız var. Gelecek nesillere miras bırakmak isteyen herkesi fidan dikmeye davet ediyoruz'' diye konuluştular. 

Fabrika sahibi Adem Cengiz, orman haftası kapsamında çevreye duyarlılık göstermek adına çalışan personel ile birlikte ağaç dikmeye geldiklerini söyledi. Cengiz, ''Ağacın ve ormanın önemini çalışan personele ne denli önemli olduğunu göstermek, hem de herkesin her çalışanımızın bir dikili ağacı olsun istedik. Bugünde orman işletme müdürlüğünün belirlediği alana ağaç dikimini gerçekleştirdik. Fabrikada çalışan 150 personel işini gücünü bırakarak fidanları toprakla buluşturuyor'' dedi. 

Yozgat Orman İşletme Müdürü Turgut Duran ise, belirlenen alanda fabrika çalışanlarıyla birlikte işletme personelinin de fidan dikimi yaptığını söyledi. 
Seyfi Çelikkaya

Etiketler: eren   çorap   fidan   dikim   adem cengiz   turgut duran  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki