Yozgat Aile ve Sosyla Politikalar Müdürü Abdullah Neşeli, gazetecilere yaptığı açıklamada, devletin her zaman hasta ve yardıma muhtaç vatandaşının yanında olduğunu söyledi.

İl genelinde ağustos sonu itibariyle 3 bin 532 hasta vatandaşa evde bakım hizmeti verildiğini aktaran Neşeli, "Bu vatandaşlarımızın bakımlarını yapan kişilere 27 milyon 744 bin lira ödeme yapılmıştır." dedi.

Neşeli, evde bakım için yapılan müracaatları en kısa sürede neticelendirmek için gayret sarf ettiklerini belirterek, "Yapılan müracaatlar sonrası görevlilerimiz inceleme yapıyor ve en kısa sürede raporlar hazırlanarak çalışmalar sonuçlandırılıyor. İşallah ekimde Sorgun ilçemizde, yıl sonunda ise Boğazlıyan içemizde açacağımız Sosyal Hizmet Merkezimizel vatandaşımıza yerinde hizmet sunacağız. Bu merkezlerimiz hizmete açıldığında müracaatlar daha kısa sürede sonuçlanacaktır." diye konuştu.

İl genelinde 767 çocuğa da 4 milyon 485 bin lira sosyal destek yardımı yapıldığına da değinen Neşeli, sözlerini söyle sürdürdü: "Devletimiz vatandaşına sahip çıkarak en iyi şekilde yaşamlarını idame ettirecek destek ve katkıyı sunmaktadır. Çocuklara akranları ile eşit düzeyde yaşam fırsatı verilmesi ve ihmal edilmemesi için nakdi yardım yapmaktadr. Müdürlüğümüzden 8 aylık süreçte ilimize 32,5 milyon liralık yardım sağlanmıştır."