TFF İcra Kurulu Üyesi ve TASKK Başkanı Ali Düşmez bugün yaptığı açıklamada Bölgesel Amatör Lig'de 2015-2016 sezonunun 12 grupta oynanacağını ve fikstür çekiminin 4 Eylül'de İstanbul'da yapılacağını açıkladı.

Ali Düşmez'in lig statüsü ile ilgili açıklamaları şöyle: "Tarihte ilk kez Türkiye'nin 81 ilinin katılımıyla 157 kulübün mücadele edeceği Bölgesel Amatör Lig, 12 grupta oynanacak. Bu grupları belirlerken bölgesel dağılımın yanı sıra mevsim şartları ve ulaşım imkanlarına da özen gösterdik. BAL'da 12 grup birincisi statüde belirlendiği şekilde play-off turuna yükselecek. Bu turda oluşan 6 eşleşme tarafsız sahada tek maç eleme usulüyle oynanacak ve galipler Spor Toto 3. Lig'e yükselecek. Bu turda mağlup olan 6 takım bir kez daha statüye göre eşleştirilecek ve yine tarafsız sahada tek maç üzerinden oynanacak 3 eşleşmenin galibi Spor Toto 3. Lig'e çıkacak son 3 takımı oluşturacak."

Yozgatspor 1959 FK, kuraların çekilmesi ve grupların belli olmasıyla birlikte 4 Eylül tarihinde ki fikstür çekimleri beklemeye başladı. Bu sezon Şampiyonluk parolası ile yola çıkan Yozgatspor 1959 FK, Bölgesel Amatör Ligi 6. grupta mücadele edecek. Ankara bölgesinden gruba ilave edilecek 2 takım ise gelecek hafta içinde beli olacak. 

Yozgatspor 1959 FK'nın şampiyonluk mücadelesi vereceği 6 . Grup şu takımlardan oluştu.

Nevşehirspor
Kırıkkalespor
Kırşehirspor
Çankırıspor
Sivas İl Emniyetspor
Sivas Yıldızeli Birlikspor
Kayseri Yolspor
Hacılar Erciyesspor
Kayseri Şekerspor
Niğde Azatlıspor 
ANKARA ?
ANKARA ?