Sosyal medya üzerinden yayın yapan bazı taraftar sayfalarının ortaya attığı çirkin iddialara, Yozgatspor 1959 FK Başkanı Kazım Arslan, yine kulubün sosyal medya hesabı üzerinden bir basın açıklaması yaparak cevap verdi. 

Başkan Arslan yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti: "Dün akşam İstanbul Tayfa'nın yaptığı canlı yayındaki bazı beyanlarıma mal bulmuş mağribi sarılan birileri bir takım çarpıtmalarla üzerimde şüphe uyandırmaya çalışmaktadırlar.

İstanbul Tayfa canlı yayını ve Çamlık Tv canlı yayınındaki iki beyanımı yayarak ikisi arasında bir çelişki ya da suistimal var gibi bir hava oluşturmak istemektedirler.

Hemen ifade edeyim ki iki beyanda doğrudur. Şöyle ki; Taraftar kampanyaları ile toplanan para yaklaşık 30 bin TL.dir. İstanbul Tayfa Canlı yayınında söylediğim budur.

Ancak bu kampanyalar devam ederken bizim kendi yakınlarımızı ve sözümüzün geçtiği insanları teşvik ederek bu destek artırılmış ve yaklaşık 70 Bin TL yi bulmuştur. Çamlık TV de söylediğim de budur.

İkinci Husus:
Taraftarın bizzat gelerek ya da isteyerek aldığı kombine bilet tutarı 27 Bin TL dir. İstanbul Tayfa Canlı yayınında söylediğim de budur.

Ancak Şahsımın bizzat gidip toplu olarak sattığımız biletlerle birlikte bu miktar 100 Bin TL yi bulmuştur. Mesela İstanbul Yozgatlılar Federasyonu 34 Bin TL lik kombine almıştır. Çamlık TV de söylediğim de budurç

Kısacası bir çelişki yoktur. Sadece birilerinin ortalığı karıştırma gayreti vardır.

Yozgatspor'un bütün hesapları, gelir ve giderleri banka aracılığıyla yapılır ve gayri resmi hiç bir işlemi yoktur.

Yozgatspor üzerindeki bir takım karanlık emellerini gerçekleştirmek isteyen ve sahibi belli olmayan bazı fake sayfaların arkasına gizlenerek Şahsıma kara çalmaya çalışanlar boş bir gayret içerisindedirler.

Kazım Arslan 35 senelik idarecidir ve neyi nasıl yaptığını, nerede nasıl konuşacağını ve kimsenin bir kuruşuna tenezzül etmediğini de herkes bilir.

Sağduyulu Yozgatspor taraftarlarından dilek ve beklentimiz bu tür çarpıtmalarla ve fake hesaplarla ortalığı bulandırmak isteyenlere fırsat vermemeleridir.

Yozgatspor'u gerçekten sevenlerin bu oyunun bir parçası olmaması gerekir.

Sadece Yozgatspor'la ilgili değil 35 senelik idareciliğim boyunca verilemeyecek hiç bir hesabım olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır.

Bu karanlık odaklara buyrun hodri meydan diyorum, hangi hesabı diyorsanız tartışmaya hazırım.

Ama Allah Rızası için Yozgatspor üzerinde oyun kurmaktan vazgeçin, Yozgatspor'u en az sizin kadar seven ve en az sizin kadar dürüst olan başkanını ucuz hesaplarınızla uğraştırmayın.

Kısacası Yozgatspor'un Ve Kazım Arslan'ın verilemeyecek hesabı yoktur."