Yozgatspor'un yönetimine işadamları Mehmet Yemenoğlu, Hakan Hamza Şöhret ve İbrahim Güder alınarak daha da güçlenmesi sağlandı.

Yozgatspor Kulübü Başkanı Kazım Arslan, seçimin geride kalmasının ardından yeni sezon çalışmalarının başlaması için gerekli talimatı verdi. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın geçen hafta yaptığı açıklamaların ardından moral ve motivasyon olarak güçlenen Başkanın yönetimi daha güçlü bir yapıya kavuşturmak için daha önce de masaya oturduğu isimlerle yapılan görüşmeler olumlu sonuçlandı. İşadamlarının mali olarak destek vereceği takımın tek hedefi şampiyonluk olarak belirlendi. 

Yozgatspor Kulüp Yöneticileri daha önce yönetimde olmalarının takıma olumlu katkı yapacağı düşünülen isimlerle yapılan görüşmeler olumlu sonuçlandı. Yemenoğlu Yozgatspor Kulübü Başkanı Mehmet Yemenoğlu, Grand Ser Otel Sahibi Yaşar Güder’in oğlu İbrahim Güder ve Şöhret Yapı Sahibi Hakan Hamza Şöhret’in yer alacağı Yönetimde Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün görevine devam edecek. 

BAL Ligi’nde mücadele ettiği 4 sezondur bir türlü şampiyonluk hedefine ulaşamayan, özellikle bu sezon rakiplerine karşı üstünlük sağlasa da basit maçlarda basit puanlar kaybederek şampiyonluğu iki kez yendiği Nevşehir’e hediye eden takımın bundan sonra bu tür handikaplar yaşamaması için çok güçlü bir kadro oluşturulacak. Hedefini şampiyonluk olarak belirlenen takımda bazı konularda da önemli değişikliklerin olması bekleniyor. 

Ayrıca taraftar gruplarının tek çatı altında toplanması, önceki sezonlarda yaşanılan bölünmelerin ve gereksiz tartışmaların da takıma verdiği veya vereceği sıkıntılar göz önüne alınarak gerekli tedbirlerin alınması yoluna gidilecek. Bu konuda yönetim kurulunda bulunan bazı isimlere sorumluluk yüklenecek.