Bölgesel Amatör Lig 6’ıncı Gruptaki temsilcimiz Yozgatspor yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor. Türkiye Kupası’nda ilk resmi maçına çıkan ve zayıf rakibini farklı mağlup eden Yozgatspor’da iskelet kadro büyük ölçüde belirlendi. 

Yozgatspor teknik direktörü Yahya Ünal, ligde güçlü ekiplerle mücadele edeceklerini belirterek, şampiyonluktan başka bir şey düşünmediklerini söyledi. BAL Ligi statüsünde ikinci olan takımla son takım arasında fark bulunmadığını dile getiren Ünal, şampiyonluk dışındaki sıralamaların başarısızlık olduğunu aktardı.

Ünal, ‘’Ligin ilk maçında kendi sahamızda sezonun açılışını güçlü bir ekip ile yapacağız. Sahamızda şampiyonluk mücadelesi verecek Nevşehirspor ile karşılaşacağız. Ligin ilk maçında şampiyonluğun iki güçlü adayı karşı karşıya gelecek. O nedenle ligin ilk haftası bizi çok önemli bir derbi mücadelesi bekliyor. Bu derbi maçına kadar eksiklerimizi tamamlayarak, taraftarlarımızı coşturan bir ekip olarak sahaya çıkıp, elimizden gelen en iyi mücadeleyi sergileyerek, taraftarlarımızın desteğiyle ligin ilk maçında ve ligin ilk derbisinde zaferle ayrılarak, sezona galibiyetle başlayacağımız inancındayım” diye konuştu. 

Teknik direktör Ünal, bu sezon gruba genel olarak bakıldığında, gerçekten çok zorlu bir grupta mücadele edeceklerini, gruptaki her takımın çok güçlü ekip olduğunun altını çizip, her takımın birbirinden puan alabilecek güçte olduğunu anlattı. Ünal, ‘’Bölgesel Amatör ligde en dikkat çekecek, en heyecanlı grubunun 6. grup olacağını düşünüyorum. Gerçekten çok önemli takımlardan oluşan bir grupta mücadele edeceğiz. Şampiyonluk adına zorlu bir o kadarda meşakkatli bir yol bizleri bekliyor. Biz şimdi çıkıp şu maçlar zor şu maçlar kolay deme gibi bir lüksümüz yok, ligde her takım zorlu bu bakımdan ligde kolay maç yok’’ ifadesini kullandı.