Yozgatspor' 1959 FK'da transferde hareketli günler yaşanıyor. Öncelikle iç transferleri çözüme kavuşturmak isteyen ve bu doğrultuda elini çabuk tutan kırmızı-siyahlılar'da takımda kalınması istenen oyuncularla görüşmeler sürüyor.

Bölgesel Amatör Lig'de geçen sezon elinden kaçırdığı şampiyonluğa bu sezon ulaşmak isteyen ve bu sezon ligde daha zorlu ekiplerle şampiyonluk mücadelesi verecek olan Yozgatspor'da iç transferde hareketlilik başladı. Kırmızı-Siyahlılar iç transferde sezon sonunda sözleşmeleri sona eren 6 futbolcu ile yeniden anlaşmaya vardı.

Yozgatspor, iç transferde Muharrem Kaya, Aykut Demirdelen, Ömür Ağgün, Erdoğan Oluk, Selim Öztürk ve Nizamettin Akgül ile yeniden anlaştı. Bu 6 futbolcu ile yeniden anlaşmaya varan kırmızı-siyahlı yönetim iç transferde diğer kalınması istenen oyuncularla görüşmek ve takımda tutmak adına da çalışmalarını hızlandırdı.

"Diğer Futbolcularla Görüşülecek"
Yozgatspor'da iç transfer hareketliliği önümüzdeki günlerle de hız kesmeden devam edecek. Kırmızı-Siyahlı yönetim Yozgat'a davet ettiği Babacar Mbye Diop, Fatih Özaydın, Oğuzhan Kandemir, Hasan Üstünkaya ile masaya oturacak ve bu futbolcularla da anlaşma zemini arayacak.

Yozgatspor yönetimi ayrıca daha önce Yozgat'a davet ettiği ve görüşmede bulunduğu Erkan Kestir ile Ali Yakup konusunda bu futbolcularla bir kez daha bir görüşme gerçekleştirecek. Bu iki futbolcu yapılan teklif konusunda kararlarını yapılacak bu görüşmede yönetime bildirecekleri de gelen bilgiler arasında.

Yozgatspor Asbaşkanı Ahmet Akgün, iç transferde Muharrem Kaya, Aykut Demirdelen, Ömür Ağgün, Erdoğan Oluk, Selim Öztürk ve Nizamettin Akgül ile anlaştıkları için mutlu olduklarını söyledi.

İç transferde anlaşmaya vardıkları bu 6 oyuncunun ardından diğer oyuncularıyla da anlaşmak istediklerini belirten Akgün; "Daha önce görüşmede bulunduğumuz Erkan Kestir ve Ali Yakup düşünmek için bizden son bir kaç gün daha izin istediler. Bunun dışında Yozgat'a davet ettiğimiz Babacar, Fatih, Oğuzhan ve Hasan ile masaya oturarak bir görüşme gerçekleştireceğiz bu oyuncularımızla yapacağımız görüşmeler sonunda diğer futbolcularımız kaleci Muhammed orta saha Metin Kurt ve sol kanat Semih Türe'yi Yozgat'a davet ederek onlarla da bir görüşme gerçekleştireceğiz bir kaç haftaya iç transferi bitirmek hedefindeyiz bu doğrultuda çalışmalarımız devam ediyor, iç transferden sonra teknik direktör sorununu çözüme kavuşturacağız ve akabinde anlaştığımız teknik direktörün bize vereceğiz rapor doğrultusunda da dış transfer çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz. Taraftarlarımızın ve Yozgatspor'a gönül vermiş Yozgat halkımızın içi rahat olsun yeni sezonda yine şampiyonluğa oynayan bir takım kurarak bu sene hedeflediğimiz 3.lige allahın izniyle çıkacağız" dedi.
Haber: Mehmet Örs