Bölgesel Amatör Lig (BAL) 6.Gruptaki temsilcimiz Yozgatspor 1959 FK, pazar günü deplasmanda karşılaşacağı Çankırı Belediyespor maçı hazırlıklarına ara vermeden devam ediyor. Kırmızı-Siyahlılar, kendi tesislerinde yaklaşık bir saat süren bir antrenman gerçekleştirdi. Tahir Çopur yönetiminde yapılan antrenman, hafif koşu ve ısınma hareketleriyle başladı. Ardından iki gruba ayrılan futbolcular, top kapma çalışması gerçekleştirirken, son bölümde taktik organizasyonları ve orta çalışması yapıldı.

KANAT VE ORTA SAHA ORGANİZASYONLARI YAPILDI
Antrenmanın son bölümlerinde tatik çalışmaya ağırlık veren Yozgatspor'da sağ ve sol kanatlardan orta çalışması gerçekleştirilken orta sahada ise oyunu yönlendirme ve takımı atağa kaldırma yönünde taktik çalışmalar gerçekleştirdi. Oyuncularından sert ve düzgün orta açmasını isteyen tecrübeli teknik adam Tahir Çopur, oyuncularını sık sık uyarırken taktik çalışmasında hocalarının istediklerini yerine getiren kırmızı-siyahlı futbolcuların, bir hayli neşeli olması dikkatlerden kaçmadı. 

ÇANKIRI MAÇIYLA TELAFİ EDECEĞİZ
Bu arada antrenman sonrasında açıklamalarda bulunan Yozgatspor Teknik Direktörü Tahir Çopur, Altındağ karşısında ne taraftarlarının ne de kendilerinin beklemediği bir yenilgi aldıklarını ama artık bu maçı unuttuklarını ve tamamen pazar günü deplasmanda oynayacakları Çankırı Belediyespor maçına konsantre olmaya çalıştıklarını Çankırı deplasmanında Altındağ yenilgisini alacakları galibiyetle telafi edeceklerine vurgu yaptı. 

Çopur; Lig uzun bir maraton, bir yenilgi ile hiç bir şey bitmez bir galibiyetle de hiç bir şey kazanılmaz o nedenle artık tamamen Çankırı maçına odaklanmış durumdayız. Rakibimizde bu ligin çok koşan mücadele eden genç dinamik aynı zamanda zirveyi zorlayan ekiplerinden bir tanesi zaten ligde kolay maç yok her maç zor o nedenle biz aynı ciddiyetle çalışmalarımıza devam ediyoruz tek düşüncemiz Çankırı deplasmanından kazanarak Yozgat'a dönmek dedi.

TARAFTARLARIMIZA HAK VERİYORUZ
Yozgatspor taraftarlarının artık şampiyonluk istediklerini bildiklerini o nedenle de Altındağ maçında alınan yenilgiden dolayı üzüldüklerinin farkında olduklarını ve aynı zamanda taraftarlara da hak verdiklerini ifade eden Çopur şunları söyledi; "Yozgatspor geçmişi başarılarla dolu köklü bir bir camia o nedenle insanlar haklı olarak hayal ettikleri yerde görmek istiyorlar, takımlarını ligin zirvesinde görmek istiyorlar gerçi baktığınız zaman lider'in şuanda 4 puan gerisine düştük ama bu kaybettiğimiz anlamına gelmez lider Kazan Belediyespor bu hafta maç yapmadan bay geçiyor o nedenle aradaki farkı bire indirmek adına bizimde Çankırı maçını ne pahasına olursa olsun kazanmamız gerekiyor ve kazanacağımıza da inanıyoruz. Taraftara hak vermemiz ve bizim daha iyisini yapmamız lazım, Takımımızı iyi yerlere getirdikçe taraftarlarımızın nasıl arkamızdan geldiğini gördük. O nedenle biz daha iyisini yaparak taraftarlarımızla kenetlenerek bu yarışın içerisinde var olmaya devam edeceğiz ve hedefimize bundan sonra daha sımsıkı sarılarak ulaşacağız" diyerek sözlerini tamamladı.
Haber: Mehmet Örs-Çağlayan Gazetesi