Bölgesel Amatör Ligde yeni sezonda hedefini şampiyonluk ve 3.lig olarak belirleyen Yozgatspor'da taraftarların Terraneo lakabını taktığı kırmızı-siyahlı takımın Asbaşkanı Ahmet Akgün yönetim olarak iç transferde yeni sezonda da kadroda tutmak istedikleri isimler konusunda çalışmalarına başlayarak belirlenen isimleri tek tek Yozgat'a davet ederek anlaşma zemini aramaya başladı.

Amatörde 1 yıllık sözleşme imzalanabilmesinden dolayı sezon sonunda tüm futbolcuların sözleşmelerinin sona ermesiyle beraber bir çok Yozgatspor'lu futbolcularında bazı takımların radarında olması nedeniyle yeni sezon öncesinde futbolculara kendilerinden haber beklenilmesi konusunda mesaj gönderen Yozgatspor yönetimi iç transfer çalışmalarına bu hafta başladı. 

"Yeni Sezondaki Transfer Politakasını Anlattı"
Yozgat'a davet ettiği futbolculara yeni sezonda kulübün transfer politakasında anlatan Akgün, bu konuda taviz vermeyeceklerini söylediği öğrenildi.

"İÇ TRANSFERİ KISA SÜRE İÇERİSİNDE TAMAMLAYACAĞIZ"
Yozgatspor Asbaşkanı Ahmet Akgün, kısa süre içerisinde iç transferi tamamlayacaklarını da dile getirdi.

Akgün; Şuanda geçen sezon mevcut kadroda bulunan ve yeni sezonda da kadroda tutmak istediğimiz futbolcuları tek tek Yozgat'a davet ederek görüşmelerimize başladık. Futbolcu kardeşlerimizle ilk görüşmelerimizi yaparak kendilerine yeni sezondaki transfer politakımızı anlattık ve bu konuda da Yozgatspor camiası olarak ta taviz vermeyeceğimizi dile getirdikten sonra tekliflerimizi sunduk taraftarlarımızın içi rahat olsun en kısa süre içerisinde iç transferi tamamlayacağız" dedi.

"HEDEFE ULAŞMAK ADINA BİRLİK BERABERLİK SAĞLANMALI"
Yozgatspor’un istediği hedeflere ulaşmasının birlik ve beraberliğin sağlanması ile mümkün olacağını savunan Akgün, bu anlamda herkesten üzerine düşeni yapmasını istedi. Büyük paralar harcamanın, har vurup harman savurmanın sadece sezon öncesi göz boyayacağını, gerçek başarıyı bu tür bir politika izlemekle mümkün olamayacağını dile getiren Akgün, “Gerçek anlamda birlik ve beraberlik sağlanırsa biz o zaman hedefe ulaşırız. Aksi takdirde ne kadar iyi takım kurarsanız kurun bu mümkün olmaz" diyerek sözlerini tamamladı.
Haber: Metmet ÖRS