Ekibimiz Yozgatspor 14 Ekimde sona eren transfer sezonun son günüde takıma 3 futbolcu takviyesi yaparak transfer sezonunu kapattı. Kırmızı-Siyahlılar geçen sezonun devre arasında kadrosuna kattığı tecrübeli sol bek Erdal Pekdemir ile yeniden anlaşmaya varırken gol yolların da büyük sıkıntılar yaşadığı forvet hattına ise Dersimspor'dan tecrübeli golcü İlkay Demir ve Bartınspor'dan ise Barış Yılmaz'ı transfer etti.

Transfer dönemi bitmeden 3 takviye yapacaklarını dile getiren Yozgatspor yönetimi dün bu 3 transferi spor kamuoyuna açıklayarak transfer sezonunu kapatmış oldu.

Yozgatspor geçen sezonun devre arasında Yeni Amasyaspor'dan kadrosuna kattığı deneyimli sol bek Erdal Pekdemir ile yeniden anlaşmaya vararak sol bekte yaşanan eksikliği bu şekilde kapattı.

Gol yollarında da büyük sıkıntılar çeken Yozgatspor bu bölgeye ise iki takviye birden gerçekleştirdi. Kırmızı-Siyahlı ekip daha önce Sakaryaspor'da nice başarılar imza atan o forma altında PTT 1.ligin yanı sıra Süper Ligde de forma giyen daha sonra PTT 1.lig de Tavşanlı Linyitspor, Güngören Belediyespor gibi takımların formalarını giye son olarak 2.lig ve 3.ligde top koşturan Dersimspor'un tecrübeli golcüsü İlkay Demir'i renklerine bağladı.

Deneyimli forvet İlkay Demir dışında hucüm hattına bir takviye daha gerçekleştiren Yozgatspor, daha önce Zonguldak Kömürspor ile 3.lige çıkma sevinci yaşayan bir kaç kezde 2.lig ve 3.lig takımlarında forma giyen son olarak Bartınspor'un başarısı için ter döken bir başka deneyimli genç golcü olan Barış Yılmaz'ı da renklerine bağlayarak forvet mevkisindeki natifini çoğaltmış oldu.

YOZGATSPOR OLDUĞU İÇİN DÖNDÜM
Tecrübeli forvet İlkay Demir transferi sonunda ilk duygu ve düşüncelerini gazetemiz spor servisine aktardı.

Yozgatspor'un çiçeği burnundaki yeni golcüsü İlkay Demir, Amatör ligine Yozgatspor gibi büyük bir camia da oynamak için döndüğünü ve kabul ettiğini söyledi.

Demir; "Köklü bir camiaya geldim yıllarca profesyonel liglerde mücadele etmiş bir camia hedefi olduğu için tercih ettim başkanlarım, hocalarımın bu transferde katkıları çok büyük, amatör ligde kariyerimde ilk defa forma giyeceğim o yüzden hedefi olduğu için Yozgatspor'u tercih ettim başka bir takım olsaydı dönmeyi düşünmüyordum inşallah hem kendi adıma hem de Yozgat adına eski günlere hep beraber birlik ve beraberlik ile döneriz" dedi.

GOLLERİMİ YOZGATSPOR'UN BAŞARISI İÇİN ATACAĞIM
Bartınspor'dan Yozgatspor'un yolunu tutan bir başka forvet oyuncusu Barış Yılmaz ise, gollerini bundan sonra Yozgatspor'un başarısı için atacağını söyledi.

Yılmaz; Yozgatspor gerçekten herkesin bildiği gibi Süper Lig görmüş büyük bir camia böylesine önemli bir camianın parçası olmak bu camianın yeşil sahada formasını terletecek olmak beni gururlandırıyor sahada aldığım süre içerisinde Yozgatspor'a en iyi katkıyı vermeye çalışacağım ve gollerimi Yozgatspor'un başarısı için atacağım" diye konuştu.

YENİDEN BURADA OLDUĞUM İÇİN MUTLUYUM
Yeniden Yozgatspor'la sözleşme imzalayan sol bek Erdal Pekdemir, Yeniden burada olmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirdi.

Pekdemir; "Geçen sezonun devre arasında geldiğim Yozgatspor'da fazla bir şans bulamadım ama burada kalmayı tercih ettim bu sene Yozgatspor'a daha çok katkı sağlayacağım düşüncesindeyim Teknik Direktörümüz Yahya Ünal ve ekibi de bu sene beni kadrolarında görmek istediklerini bana söylediler bende bana güvenenleri mahçuo etmeyeceğim ve alacağım Yozgatspor formasını da kolay kolay bırakmadan sahada Yozgatspor'un başarısı adına var gücümle mücadele edeceğim" dedi.
Haber: Mehmet Örs