Yozgatspor 1959 FK'nın mevcut yönetimi ile devam etmesi halinde Yozgat Belediyesi'nin kırmızı siyahlı kulübe destek vermeyeceği yönündeki kararı sonrasında taraftar grupları Yozgat Belediyesine tepkilerini sosyal medya hesapları üzerinden paylaştılar.

Yozgatspor'un başarısı için seçim öncesinde verilen sözlerin yerine getirilmediğine dikkat çeken taraftar grupları sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamalarda şu ifadelere yer verdiler. "Hani siz Yozgat'ın abisiydiniz? Hani Yozgatspor Yozgat'ın markasıydı ve siz sonuna kadar arkasındaydınız. Otobüs sözü vermiştiniz hani haftaya geliyor diye 5 ay oyaladığınız nerede otobüs.

Anladık ki seçim sonuna kadarmış bütün bu vaatler. Anladık ki o kirli siyasetinize bizim en büyük değerimiz olan Yozgatsporuda dahil etmişsiniz. Anladık ki o abilerinizin çapulcu diye baktığı bizlere sizlerde aynı gözle bakmışsınız. Hep destek vereceğiz diye her yere demeç vermiştiniz ama ne seçim öncesinde nede seçim sonrasında ne maddi nede manevi destek göremedik sizlerden.

Unutmayın seçim bitmez. Bizlerde bugünleri unutmayız, duyduk ki destek olmak bir yana belediyeye ait olan tesise el uzatır olmuşsunuz. Neymiş efendim tesis çürükmüş gibi türlü bahanelerle bizleri aldatma çabasına girmişsiniz.

Hani Yozgatspor Yozgat'ın ortak paydası idi. Unutmayın ne Yozgat sizin, ne belediye sizin, nede tesis sizin. O tesisler belediyeye ait yani bizlere ait. Buyurun yıkın nasıl yapacaksanız. Unutmayın sizin sahip çıkamadığınız Yozgat'ın markası Yozgatspor'a sahip çıkan yürekli bir başkan ve arkasında bir Yozgatspor ordusu var. Açık yüreklilikle söylüyoruz hodri meydan tesis orada biz her yerdeyiz. sizden beklentimiz yok köstek olmayın yeter."