Bölgesel Amatör Lig, 6. Grupta şampiyonluk mücadelesi veren temsilcimiz Yozgatspor 1959 FK'nın, deplasmanda oynacağı TM Kırıkkalspor karşılaşması için Kırıkkale Valiliği tarafından alınan kararla, Yozgatspor taraftarına yasak geldi.

Kırıkkale Valisi Ali Kolat başkanlığında toplanan İl Spor Güvenlik Kurulu, spor müsabakalarının sağlıklı, güvenli ve uluslararası kurallara uygun yapılmasını sağlamak amacı ve 6222 sayılı sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair kanun uyarınca TM Kırıkkalespor - Yozgatspor 1959 FK karşılaşmasına, Yozgatspor taraftarını almamaya karar verdi.

İl Spor Güvenlik Kurulunun bu kararı almasına gerekçe olarak, iki spor kulübü tarftarlarının sosyal paylaşım siteleri üzerinde tehdit içerikli paylaşımlar yapmasını ve 25 Ekim 2015 tarihinde oynanan Yozgatspor 1959 FK-TM Kırıkkalespor karşılaşmasında, TM Kırıkkalespor Başkanı Metin Karakuş'un, Yozgatspor taraftarlarınca darp edilmesini göz önüne aldığını, maç öncesi veya maç sonrası taratarların karşı, karşıya gelmesi halinde doğabilecek olayların, önceden engellenmesini gerekçe göstererek, Yozgatspor 1959 FK taraftarına yasak getirdi.

Yozgatspor 1959 FK yönetimi ve taraftarlar, böyle bir karara imza atarak, yeni bir gerginliğin kapısını aralayan, sorumluluktan kaçan, Kırıkkale Valisi'ni de kınadıklarını ifade ederek "Yönetimimize dahi kota uygulayan bu anlayışı kamuoyunun takdirine sunuyor, değerli Yozgatspor taraftarını bu yapılanlara rağmen sükunete davet ediyoruz." dediler.