Bölgesel Amatör Ligi’nde şampiyonluk mücadelesine hazırlanan ve bayram öncesinde yaptığı flaş transferlerle dikkatleri üzerine çeken Yozgatspor’da gözler yeni sezona çevrildi. 

Geçen iki sezonda kıl payı şampiyonluğu kaçıran kırmızı siyahlılar bu kez işini şansa bırakmak istemiyor. Transfer çalışmalarını ince eleyip sık dokuyan kırmızı siyahlı ekip yeni sezon için adeta seferber oldu. 

Yozgatspor Asbaşkanı Asbaşkan Ahmet Akgün, yeni sezonun daha iyi olacağı müjdesini verdi. Taraftarların beklentilerine net bir yanıt verip, yüreklerine su serpen Akgün, Bayram öncesinde Fildişi Sahili’nden Serge Pacome Djiehoua ile dış transferi açan kırmızı siyahlı ekip, Muğlaspor’da ön libero olarak forma giyen Okan Avcı ile Güzelorduspor’dan sol bek ve sol açık Hakan Yüce ile mukavele imzaladıklarını aktardı. Asbaşkan Ahmet Akgün, nokta transfer yaparak, güçlü bir kadro oluşturmaya çalıştıklarını belirterek, ‘’İç transfer görüşmelerimiz devam ederken, takip ettiğimiz futbolcularımızla ilgili teknik heyetinde görüşünü aldık ve akabinde de transfer çalışmalarını başlattık. Şu ana kadar yaptığımız nokta transferlerin devamı gelecektir. Yozgatspor’da tek hedef şampiyonluk turunu atmaktır’’ dedi. 

Asbaşkan Akgün, geçen sezon çok iyi bir başlangıç yapmalarına karşın sonunu getiremediklerini, ancak farklı nedenlere bağlı olmasına karşın hepsinden de ders çıkarttıklarını vurguladı. Bu sezon aynı hataların yaşanmaması için çalıştıklarını ifade eden Akgün, ‘’Bölgesel Amatör Lig’de ikinci olmak ile son sıralarda olmanın pek farkı yok. Tek fark şampiyon olmaktır. O nedenle tek düşüncemiz şampiyonluk turunu atabilecek, Yozgat’a taraftarlarımıza bu sevinci yaşatabilecek bir kadro oluşturmak için görüşmelerimiz devam ediyor. Bazen çok istememize karşın bazı futbolcuları kadromuza dahil edemiyoruz ama her futbolcunun birden fazla natifinin bulunduğunu da bilerek adımlarımızı atıyoruz. Bu sezon taraftarlarımız yüreklerini serin tutsun’’ diye konuştu.