Yozgatspor İçin Bir Araya Geldiler

Yozgatspor için Yozgatlı iş adamları ile Başkan Arslan akşam yemeğinde bir araya geldiler.
Yayınlanma tarihi: 13 Haziran 2015, Cumartesi günü, saat: 11:41

Yozgatspor 1959 FK Kulüp yönetimiyle, Yozgatlı iş adamları ile Grand Ser otelinde akşam yemeğinde bir araya gelerek, Yozgatspor'un sağlıklı ve başarılı bir kulüp olması için gerekenleri görüştüler. 1959 FK tarafından organize edilen yemeğe Yozgatlı işadamları, sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldılar

Yozgat Belediye ve Yozgatspor 1959 FK Başkanı Dr. Kazım Arslan yemekte yaptığını konuşmada "Daha sağlıklı bir yapıyı meydana getirmek için Yozgat Belediyesi olarak karınca kararınca öncelik yapmaya çalıştık ve çalışıyoruz."dedi.

Yozgatspor, Yozgat'ın gerçeğidir. Yozgat'ta yetişmiş, Yozgat'ın ekmeğini yiyen insanlar olarak da buna bir şekilde sahip çıkmamız, sahip olmamız ve ilimizi en güzel şekilde temsil etmesine vesile olmamız gerkiyordu diya ifade eden Başkan Arslan "Yozgatspor çok uzun zamandır devam eden bir şirket yapısıyla bugüne kadar geldi. Bugüne kadar hizmet edenlere teşekkür ediyoruz, netice itibariyle süper lig tecrübesini bizlere yaşattılar, o günleri de gördük. Bugün gelinen noktada ise mevcut olan yapıyla gitmesinin mümkün olmadığı gördük ve YOzgat belediyesi olarak bir çok alanda öncülük yapmaya çalıştığımız gibi bu konuda da toplumun önüne düşerek öncülük yapmaya çalıştık. Malum önümüzde çok kısa bir süre vardı, hızlı düşünüp, hızlı karar almamız gerekiyordu. Ya eski sağlıksız yapı ile devam edeceğiz, oturacağız bir kenarda, yada yeni bir oluşum gerçekleştirecektik. Mevcut yapının sağlıklı olmadığını gördük ve ikinci şıkkı tercih ettik. Hazırda imkan varken bu işi halledip Yozgat'ın önüne çıkmayı uygun Gördük. Şefaatli Belediye Başkanı Zeki Bozkurt'a da teşekkür ediyorum, Yozgat'ın önüne bu imkanın açılmasına fırsat verdiği için. Şefaatli Belediyespor'un kısa süre içerisinde Yozgat'ı temsil edecek noktaya gelmesi gerekiyordu Başkanımız Sağ olsun bize imkanı sağladı, kolaylık sağladı. Oluşturduğumuz geçici yönetim ile Şefaatli Belediyespor'u, Yozgat'ı temsil edecek Yozgatspor olarak bu noktaya getirdik. Bunu yaparkende kamuoyundan gelen eleştirilere kulağımızı tıkamadık, o eleştirileri de dikkate alarak sağlıklı bir şekilde ileriye doğru adımlarımızı atıyoruz." şeklinde ifade etti. 

Başkan Arslan "Tabiki yola çıkarken insan en kötü şartları düşünerek yola çıkar, Biz de en kötü şartlarda kimse sahip çıkmasa dahi Yozgat Belediyesi olarak götürebildiğimiz yere kadar götürme azmindeyiz ama buna bu işler yalnız yapılacak şeyler değil tabi ki, ve bende yalnız olmadığımız geçen günler içinde yaptığımız olağanüstü kongrede de ifade ettiğini belirterek "Biz bu yolda yalnız değiliz, bir çok arkadaşımız, bir çok dostumuz, hemşerimiz, Yozgat Valimiz, bir çok kurum, kuruluş Yozgatspor ile ilgili destek vereceklerini ifade ettiler. İkinci merhaleyi o şekilde geçmiş olduk. Bugün itibariyle bir adım daha atarak borcu olmayan, sıfır borçlu bir Yozgatspor elimizde, bu çocuk artık bizim çocuğumuz, bu çocuğu sağlıklı büyütmek, sağlıklı bir şekilde bir yerlere getirmek de bizim elimizde. Bunu yaparken de, daha önceden yapılan hataları yapmadan, daha az hata ile Yozgatspor'u bir kulüp olarak yönetmek istiyoruz. Bugün nasıl borçsuzsa, sezon sonunda da borçsuz bir Yozgatspor görmek istiyoruz. Bununla ilgili mali disiplini sağlamak istiyoruz. Yozgatspor her türlü yönetimiyle şeffaf bir kulüp olsun istiyoruz. Herkese alnımız akı ile kulüp hesabını verebilelim. Sezon sonunda da Yozgatspor'u bir üst lige çıkaralım ve bu sevinci hep beraber yaşayalım istiyorum. Yozgatspor'a amatör küme yakışmıyor, bizler de Yozgatspor'u profosyonel liglerde görmek istiyoruz." şeklinde konuştu.

Başkan Arslan konuşmasının devamında şunları kaydetti "Bu safhaya kadar Yozgat Belediyesi olarak atabileceğimiz adımlar kısıtlı iken, şimdi daha geniş katlımlı bir yapıyıyla bu işi sürdürmemiz gerekir. Muhakka ki herkesin işi başından aşkın, Yozgat Belediyesi olarak bizim işlerimizde öyledir. Dışarıdan destek verebileceğimiz bir yapıya, yönetime de açık olduğumuz belirtmek istiyorum. Belediye olarak Yozgatspor'a her dönemde destek olmuştur ve olacaktır. Geçen sene de çok destek olmuştur, Geçen Dönem Sayın Valimizin ve Abdulkadir Akgül'ün oluşturduğu bir sitem içinde kulüp yönetilmeye çalışıldı ve bizde belediye olarak bu oluşuma destek vermeye çalıştık.

Şimdi artık sıra bizlerde, hep berebar inşallah bu yapıyı sürdürmeye çalışacağız, gayret edeceğiz. Biz bu gece burada çok fazla kalabalık istemedik, çok fazla kalabalık olursa iş ortada kalır, herkes birbirinden bir şeyler bekler. Biz bugün buraya elini taşın altına koyabilmesini umduğumuz arkadaşlarımızı davet ettik, beraberce dertleşelim, beraberce konuşalım daha sağlıklı bir yapılaşmanın, daha sağlıklı bir Yozgatspor'un önünü hep birlikte açalım istedik."

Yemeğe katılan Yozgatlı işadamları ve Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri ise yemek sonrasında, Yozgatspor için maddi ve manevi destek taahhüdünde bulunarak, ortak paydanın Yozgat olduğunu ifade ettiler. Yemeğe katılan işadamları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri 325 Bin liralık destek sözünü de ayrıca vermiş oldular.

Etiketler: yozgatspor   1959 FK  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki