Yozgatspor 1959 FK yönetimi, teknik direktör Memduh Fidan ile yollarını ayırdı. Takım içerisindeki huzursuzluğun bir türlü giderilemediğini ve bu şekilde lige başlamanın doğru bir seçenek olmadığını belirten yönetim Cuma günü akşam saatlerinde teknik heyetle yaptığı görüşme sonrasında ayrılık kararını Fidan’a iletti.

Afyon Kampı sonrasında takım içerisinde gruplaşmalar oluştuğunu, bu durumun takımı kötü yönde etkilediğini ve bir an önce bu olumsuz durumun  giderilmesi için Fidan’a gerekli uyarıların yapıldığını belirten yönetim, Afyon kampından sonra geçen süre içerisinde olumu bir gelişme görmedikleri gerekçesi ile Teknik Direktör Memduh Fidan ile yollarını karşılıklı olarak ayırdı.

Kırmızı siyahlı futbolcular Afyon kampı sonrasında Teknik Direktör Fidan’ın bazı konularda gereksiz şekilde verdiği tepkiler sonrasında mutlu olmadıklarını, teknik heyet ile bir türlü sağlıklı iletişim kuramadıklarını belirterek bu durumun ortadan kaldırılması ve bu olaylardan dolayı kulüpte bir huzursuzluğun olduğunu kırmızı siyahlı yöneticilere ilettiler.

Oyuncuların kendilerine ilettikleri durum sonrasında Fidan ile birçok kez toplantı yaparak bu olumsuzluğun giderilmesini ve futbolcular ile olan sorunun aşılması yönünde gerekli uyarıların yapıldığını belirten Yozgatspor 1959 FK Asbaşkanı Ahmet Akgün, “Teknik heyetimizle yaptığımız birçok toplantı sonrasında gördük ki kulüp içerisinde yaşanan huzursuzluğun giderilmesi yönünde bir çaba yok. Yönetim kurulumuz ise bu durumun lig başlamadan önce çözülmesi gerektiği fikrinde ortak bir karar aldı ve Memduh fidan ile yollarımız ayırdık. Hocamıza bu güne kadar verdiği emeklerden dolayı teşekkür ederiz” dedi.