Yozgatspor 1959 FK yönetimi geçtiğimiz günlerde Mehmet Kaya'yı teknik direktör olarak takımın başına getirmişti ancak Mehmet Kaya dönemi kısa sürdü. Yeni teknik direktör Fatih Kavlak ile anlaşma sağlandı.

Kariyerinde Kocaelispor Hatayspor Fethiyespor Göztepe Trabzonspor Gençlerbirliği ve Malatyaspor"da profesyonel antrenörlük yapmış Fatih Kavlak bir çok yabancı kulüpte teknik görevler aldı.

Fatih Kavlak Kimdir?
Futbolu bıraktıktan sonra 2002 yılında Kocaelispor alt yapı koordinatörü olarak teknik direktörlük serüvenine çıkan Fatih hoca ünlü teknik direktörler yanında görev aldı. İlk olarak Ziya Doğan ile birlikte Trabzonsporda ve Gençlebirliğinde ve Malatyapsorda görev almıştır. Trabzonsporda 25 maç Ersun Yanalın yardımcılığını yapmıştır. Azerbaycan da ise Qarabağ takımında, Azerbaycanin en iyi hocası olarak lanse edilen Qurban Qurbanovun yardımcılığını yapmıştır. 

İlk teknik direktörlük görevi ise Azerbaycanin Qabala takımını çalıştırmıştır. 26 maç görev alan Fatih Hocamız 1,69 şuan ortalaması yakalamıştır. Vahid Halildodzicin teklifi üzerine Trabzonspora yardımcı hoca olarak geri gönen Fatih hocamız sırasıyla Göztepe,Hatayspor,Fethiye ve Kocaelspor gibi Türkiyenin önde gelen kulüplerini çalıştırmıştır.