Bölgesel Amatör Lig 6. gruptaki temsilcimiz Yozgatspor 1959 FK’yı kamp yaptığı otelde Yozgatspor 1959 FK Asbaşkanı Ahmet Akgün, Yozgatspor 1959 FK Genel Kaptanı Kadir Arslan ve Yozgatsporlu yöneticiler ziyaret etti.

İKİ HAZIRLIK MAÇI OYNADIK
Bölgesel Amatör Lig 6. grup’taki oynadığı Çubukspor karşılaşmasının ardından ligi 5. sırada ve 22 puanda bitirdikten sonra Antalya’da kampa giren temsilcimiz Yozgatspor 1959 FK’ da ikinci yarı hazırlıklarını sürdürüyor. Yaptıkları hazırlık maçlarıyla ligin ikinci yarısına iddialı bir şekilde hazırlanan kırmızı siyahlılar, ilk hazırlık maçını Malatya Yeşilyurtspor ile yaptı. Yaptığı bu hazırlık karşılaşmasını 1-0 ‘lık skorla kaybeden temsilcimiz, ikinci hazırlık karşılaşmasında Ödemişspor’u 3-1’lik skorla rahat geçti. Hazırlık karşılaşmasın golleri Muharrem, Volkan ve genç Mertkan’dan geldi. 

“TAKTİK ANTRENMANLARA AĞIRLIK VERİYORUZ”
Hazırlık karşılaşmalarının ligde oynayacakları maçların provası olduğunu söyleyen Yozgatspor 1959 FK’nın tecrübeli çalıştırıcısı Feridun Dündar, “Ligin ilk yarısını istemediğimiz bir yerde bitirdik. İkinci yarıya daha iddialı bir Yozgatspor çıkarmak için Antalya’da kampa girdik. İki tane hazırlık maçı oynadık. Malatya Yeşilyurt maçında biraz daha eksiklerimiz görme şansımız oldu. Ardından oynadığımız, Ödemişspor maçında istediklerimizi nasıl sahaya yansıtırız onu gördük. Antalya kampının faydalarını ligin ikinci yarısında daha çok göreceğiz. Teknik ve taktik antrenmanlara daha fazla ağırlık veriyoruz. İkinci yarı istediğini alan tuttuğunu kopartan bir Yozgatspor izleteceğiz” dedi. 

“İDDİAMIZ DEVAM EDİYOR”
Antalya’da kamp yapan kırmızı siyahlı temsilcimizi ziyaret eden Asbaşkan Ahmet Akgün yaptığı açıklamada: “İkinci yarıya daha iddialı bir Yozgatspor izlettirmek için takımımızı Antalya’da kampa aldık. Bende çalışmaları yakından izlemek ve takımımıza destek olmak için yönetici arkadaşlarla buraya geldim. Çalışmalar gayet güzel gidiyor. Takımımıza ve hocamıza güvenimiz tam. Bu hazırlık dönemini en iyi şekilde değerlendiriyoruz. İlk yarıyı 5. Sırada tamamladık. Ama bu bizim yarıştan koptuğumuz anlamına gelmiyor. Biz iddiamızı sonuna kadar sürdürüyoruz” dedi.