Yozgat’ta basın mensupları ile bir araya gelen Yozgatspor 1959 FK Kulüp Başkanı Kazım Arslan ve Asbaşkan Ahmet Akgün, kulübe maddi kaynak oluşturmak için hayata geçirilecek olan yardım kampanyası hakkında bilgi verdi.

Kombine kart şeklinde oluşturulacak olan Yozgatspor’a destek kartları işadamları, vekiller ve sporseverlere satılacak. Temsili kartlar için alt limit bin lira olarak belirlendi. Üst limit ise olmayacak. Kampanya kapsamında ilk olarak Yozgat Valisi ziyaret edilip destek beklenecek.

NAKİT OLARAK TAHSİL EDİLECEK
Kampanyayı Dokunuş projesi ile başarılı bir netice alan Oktay Yıldırım ve Ertuğrul Kapusuzoğlu’nun yürütmesi planlanıyor. Bin lira değer belirlenen temsili kartlar, Yozgatspor’a destek olmak isteyen işadamları, milletvekilleri, kurum müdürleri ve taraftarlara satılacak. Bu sezon 3.Lig için Yozgatlı işadamlarının ellerini cebine atması gerektiğini dile getiren Başkan Kazım Arslan, kamp ve kulüp giderleri için bu yola başvurduklarını dile getirdi. Ankara’da milletvekilleri ziyaret edilip bin lira nakit olarak tahsil edilecek. Yozgat’ta da bulunan işadamlarına gidecek olan ekip, temsili olarak atkı hediye edip kartı yardımseverlere takdim edecek. Kampanya netlik kazandıktan sonra bir slogan belirlenerek kamuoyu ile paylaşılacak.