Hafta sonu gerçekleştirilmesi düşünülen ancak yoğun yağış ve yeterli çoğunluk sağlanamadığından ertelenen Yozgatspor 1959 FK'nın kongresi gerçekleştirildi. Kongrenin sürprizi ise yeni yozgatspor logosu oldu.

Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, Külüp Olarak hedeflerinin kesinlikle 3.lig olduğunu belirterek, hedefe mutlak ulaşmak istediklerini dile getirdi.

Yeni sezon için çalışmalara başladıklarını, Yozgatspor 1959'u kente maletmek adına genel kurulu Cumhuriyet Meydanı'nda yaptıklarını dile getiren Arslan, şunları kaydetti: "Yozgatspor 1959 bugün olmaması gerek bir yerde. Süper Lig yaşamış bir takımın amatör kümede olması hepimizi üzdü, üzmeye de devam ediyor. Her alanda olduğu gibi spor alanında da Yozgatspor 1959'un eski günlerine dönmesi için elimizi taşın altına koyduk. 'Ne olacak bu takımın hali?' dedirtmemek için çalışmalarımıza çok erken başladık. Bunu kendimize bir görev kabul ettik. Yozgatsapor 1959'un ilk hedefi 3. Lig olacak. Daha sonra her yıl bir üst lige çıkarak Süper Lig'e yükselmek en büyük hedefimiz."Arslan, genel kurulu kapalı kapılar ardında yapmak yerine Cumhuriyet Meydanı'nda Yozgat halkı ile birlikte yapmayı tercih ettiklerini sözlerine ekledi.

Yozgatspor’un maçlarında kent orkestrasının stadyumda yer alacağını ve artık stadyumda küfür istemediklerini belirten Arslan: “Benim sizlerden beklediğim bir şey daha var, az önce kent orkestramız güzel bir konser verdi. Bundan sonra Yozgatspor'un maçlarında kendi takımımızı desteklememiz dışında başka hiçbir şey yapmayacağız. Küfür etmeyeceğiz ve ettirmeyeceğiz sizden bunun için söz istiyorum başka takımların ne yaptığı bizi ilgilendirmiyor. Biz başkalarıyla uğraşmayacağız başkaların eksikleri ile uğraşmayacağız başkaların yanlışları ile uğraşmayacağız. Tek bir gayretimiz var Yozgatspor için konuşacak o kadar çok sözümüz var ki o kadar güzel sözümüz var ki o kadar güzel slagon ve şarkılarımız var ki başkaları ile uğraşmaya gerek yok biz kendimizi anlatacağız. İnşallah Yozgatspor'un bütün maçlarını öncesin de de kent orkestramız stadyum'da konser vermek suretiyle Yozgatspor taraftarlarını coşturacak.” sözlerine yer verdi.

Genel kurula Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan'la birlikte, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Özışık, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muammer Yanık, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İlhami Bakıcı, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, vatandaşlar ve taraftarlar katıldı.