Bölgesel Amatör Futbol Liginde Yozgat’ı temsil edecek olan Yozgatspor1959 FK’nın yapılacak olan genel kurul toplantısı hava yoğun yağış nedeniyle yeterli sayının oluşmaması üzerine pazartesi günü saat 17.00’ye ertelendi.

Yozgatspor 1959 FK'nın genel kurulunu 16:30'da Cumhuriyet meydanında yapacaklarını duyurmalarına rağmen yeterli sayıya ulaşamadıklarını belirten Başkan Arslan, “Yağış sebebiyle çoğunluk sağlanamadığı için bugün yapamadık. Pazartesi yapacağız. Israrla alanda yapmak istiyorum. Yozgatspor’un sahibi ne kadar taraftarı ne kadar görmek istiyorum. Ben bunu biliyorum ama kimsenin söyleyecek bir sözü kalmasın. Biz yine bunu alanda yapacağız. El mi yaman, bey mi yaman göreceğiz” dedi.

Yozgatspor 1959 Futbol Kulübü’nün tertemiz bir kulüp olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Arslan, “Bu kulübü herkes alabilir benim kulüp yönetme gibi bir derdim yok. Benim Yozgat’a tertemiz bir kulüp armağan etme isteğim vardı, bunu da yaptım. Bugün burada gördüğüm tablo benim için sürpriz değil, Yozgat bu kadar zaten. Ama yarın bir başarı durumda yada başarısız durumda birileri başarıdan nemalanmak isterse birileri başarısızlık neticesinde bana bir şeyler söylemek isterse ben bugünü hatırlatırım ve söylemem gerekeni de söylerim. Söyleyecek sözü olan adam gelsin bugün konuşsun. Burası Yozgat’ın meydanı göbeğinden atan söyleyecek sözü olan bugün burada konuşacak. Bugün buraya gelmeyen adam, pazartesi günü buraya gelmeyen adam, bundan sonra Yozgatspor ile ilgili konuşmasın.” dedi.