Yozgatspor 1959 FK Resmen Kuruldu

Yozgatspor 1959 FK, Yozgat Belediye Başkanı Dr.Kazım Arslan Başkanlığında Resmen kuruldu.
Yayınlanma tarihi: 08 Mayıs 2015, Cuma günü, saat: 22:03

Yozgatspor’un ligden düşmesinin ardından Yozgatspor 1959 FK takımının kuruluşu noktasındaki önemli adımlardan biri de dün atıldı.

Şefaatli Belediyespor’u devralarak ismini resmen değiştiren, geçici yönetimini oluşturan Belediye tarafından dün yapılan tüzük tadilatı değişikliği sonrasında resmen kurulan Yozgatspor 1959 FK takımının Kulüp Başkanlığını 30 Mayıs’ta yapılacak olan kongreye kadar Belediye Başkanı Kazım Arslan üstlenecek.

YENİ TAKIM RESMİLEŞTİ
Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan’ın spora kalite getirmek, borçsuz, şehri kucaklayan yeni bir takım kurma hayali için attığı adımlardan biri daha gerçekleşmiş oldu. Yimpaş’ın yaşadığı ekonomik sıkıntıya bağlı olarak her geçen yıl kan kaybeden ve borcu nedeniyle de artık kimsenin devir almak istemediği takımın BAL Ligi’nden düşmesinin ardından lige yükselen Şefaatli Belediyespor Yönetiminin yaptığı kongrenin ardından oluşturulan geçici yönetim dün bir araya gelerek tüzük tadilat değişikliğine imza attı. Renkleri, ismi belirlenen ve Dernekler Müdürlüğü’ne yapılan müracaatın kabul edilmesi ile birlikte Yozgat’ın yeni takımı resmen kurulmuş oldu.

İLK BAŞKAN KAZIM ARSLAN
Yönetimi, teknik heyeti, altyapısı, üst yapısıyla tam anlamıyla profesyonel bir yapıya kavuşturulması hedeflenen ve artık liglerde Yozgatspor 1959 FK olarak boy gösterecek takımın renkleri de Kırmızı Siyah Beyaz olacak. Kulüp Başkanlığını Belediye Başkanı Kazım Arslan’ın yürüteceği Takımın yeni yönetimi ise Mayıs ayı sonunda yapılacak kongreyle belirlenecek.

BÜYÜK KONGRE 30 MAYIS’TA
Yozgatspor 1959 FK takımının asıl yönetimi ise 30 Mayıs günü yapılacak olan olağanüstü genel kurulda belirlenecek. Tüm Yozgat’ı kucaklayan, sivil toplum örgütlerinin de dahil olacağı Yozgatspor 1959 takımının ilk yılındaki hedefi ise mutlak şampiyonluk olarak belirlendi.

Yeni yönetimin Kazım Arslan'ın başkanlığında oluşturulacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Etiketler: 1959   yozgatspor  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarToplam 1 Yorum Yapılmış.     'SENDE YORUM YAP'

Orhan
10 Mayıs 2015, Pazar, 10:53
Hayırlı olsun başkanım.inşallah hak ettiğîmîz yerlere kısa surede geliriz.
haber yazılımı: buki