Yozgat Sorgun Yukarı Emirler Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneği, Yozgatlıları Yenimahalle Belediyesi İlkadım Salonu’nda bir araya getirdi.

3’sü düzenlenen Birlik ve Dayanışma Buluşması’na katılım oldukça yoğun olurken, Yozgatlıları, Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Murat Emir, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe, Yenimahalle Belediyesi Başkan Yardımcıları Yaşar Neslihanoğlu, Başar Bal, Yozgat Demokrat Dernekler Federasyonu Genel Başkanı İbrahim Çetin, meclis üyeleri ve muhtarlar da yalnız bırakmadı.

“Daha nice birlikte güzel programlara imza atacağız”
Yozgat Sorgun Yukarı Emirler Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Cafer Acer’in ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte konuşma yapan Acer, dernek çalışmalarının hız kesmeden devam edeceğini belirtti. Her şey sizler için, gelenek ve göreneklerimizi yaşatmak için diyen Acer, “3’üncüsünü düzenlemiş olduğumuz bu etkinliğimiz bununla kalmayacak, daha nice birlikte güzel programlara imza atacağız” dedi.

“Hemşeri derneklerine her türlü katkıyı sağlıyoruz”
Semah gösterileriyle ve türkülerle renklenen gecede konuşma yapan Neslihanoğlu ise, Yozgatlıları Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar adına selamlayarak, “Bugün burada sizlerle birlikte olmaktan dolayı onur duyuyorum ve bu gece de emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Belediye olarak memleketinden göç edip gurbet ellerde yaşayan, buralarda örf ve adetlerini yaşatmaya çalışan hemşeri derneklerinin değerini biliyoruz. Hemşeriderneklerine her türlü katkıyı sağlıyoruz. Bilindiği gibiülkemiz çok sıkıntılı dönemlerden geçiyor. Cumhuriyeti ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü unutturmaya çalışanlar var. Bizler her gün Anadolu’nun dört bir tarafından gelen şehit haberleriyle uyanıyoruz. Tüm bunların bir an önce son bulunmasını ve Yukarı Emirler Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneğidayanışma gecesinin, ülkemizin içinde bulunduğu günlere ışık tutmasını diliyorum” diye konuştu.

“Sizlerle daha da kuvvetlendik”
Federasyon Başkanı Çetin de, Yukarı Emirler Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin federasyona katılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve “Üyelerimizden bir tanesi olan bu köy derneğimiz, henüz 1 ay önce federasyonumuza katıldı. Dolayısıyla sizlerle birlikte kendimizi daha güçlü hissediyoruz. Sizlerle daha da kuvvetlendik. Federasyon olarak 30 civarı köyü temsil ediyoruz. Hedefimiz 80 köyü bünyemize katmak. Sorunlarımızı, sıkıntılarımız çözebilmek için tek yol bir olmak, beraber olmak” dedi.