Bursa’nın Yıldırım ilçesi Hacivat Mahallesi’nde akşam saatlerinde iki grup arasında çıkan silahlı çatışmada, 1 polis memuru şehit oldu ve 2 kardeş yaşamını yitirdi.

ŞEHİDİN KİMLİĞİ BELLİ OLDU
Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olan polis memurunun, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli, evli ve bir çocuk babası 37 yaşındaki Yozgat nüfusuna kayıtlı Erman Özcan olduğu duyuruldu.

İki grup arasında çıkan tartışmada bir süre sonra evin çatısından pompalı tüfekle ateş edildiği, Rüstem Ortaç ve Mahmut Ortaç isimli kardeşler ve Erdal Bozkurt isimli şahsın yaralandığı, bu şahıslarla görüşme yapan polis memuru Erman Özcan’ın ise başından ve boğazından vurularak yaralandığı açıklandı.

İKİ KİŞİ AYNI HASTANEDE VEFAT ETTİ
Ayrıca aynı hastaneye kaldırılan Mahmut Ortaç ve Rüstem Ortaç’ın vefat ettiği açıklandı.

Olayda kullanılan tüfek ve ikamette bulunan tüm şahısların yakalandığı belirtildi. Polis memurunu şehit eden şüphelinin tespiti için çalışmalara başlandığı bildirildi.

KAVGA SEBEBİ ALKOL TARTIŞMASI
Edinilen bilgiye göre, mahalle kavgasının sokağa çıkma yasağına rağmen açıkta alkol alma ve çıplak dolaşma meselesi yüzünden olduğu ortaya çıktı.

Öfkeli vatandaşlar ile 40 yaşındaki T.A. arasındaki kavga büyüdü. Bunun üzerine alkollü olduğu öğrenilen T.A. pompalı tüfekle çatıya çıkarak rastgele ateş etmeye başladı.

Yaralı Erdal Bozkurt ise Çekirge Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.